Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pericallis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pericallis

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pericallis
    Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 19:04
drage ljubiteljice cvjeća dobila sam na poklon cvjet o kojem znam samo da se zove pericallis,zato molim sve koji znaju bilo što o tom prekrasnom cvijetu da mi vele kako da ga njegujem.
DA BI ČOVIJEK BIO SRETAN NIJE VAŽNO DA PUNO IMA ,NEGO DA MALO TREBA....

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 21:13
i ja sam ga nedavno kupila i prodavačica mi je rekla da je (nažalost) jednogodišnja biljka, voli svjetlo mjesto i redovno zalijevanje - kao i uglavnom sve ostale biljke, pogotovo ljetnice
Na vrh
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 10:50
šteta što ne prezimi,nadala sam se da je trajnica,moja ima prekrasne ljubičaste cvjetove,dali je i tvoja takva il ih ima više ?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 16:53
Ja isto ne znam ništa o ovom cvjetu, osim da je prezimio unutra, bio nekako jadan, ali se vani lijepo oporavio.
Držim ga u vazi na polusjenovitom mjestu i stalno cvjeta
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 07:42
Koliko sam saznala googlajući po netu ovo je nova hibridna vrsta. Zove se Pericallis "Seneti Deep Blue". Višegodišnja je biljka. U vrijeme rasta i cvatnje najbolji položaj je polusjena. Nakon cvatnje potrebno ga je orezati kako bi ga potakli na novu cvatnju. Ne podnosi temperature niže od 0 C. Dakle, preko zime ga je potrebno unijeti unutra. Može se razmnožavati reznicama.

Moj se za sada dobro drži.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 09:13
Da li su pericalis i cineraria cruenta jedno te isto?
Ja sam lani kupila biljku pod nazivom cineraria cruenta, preživjela zimu vani i ove godine ponovno cvjetala. Može se razmnožiti sjemenkama.

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 11:03
Pericallis i cineraria spadaju u isti rod biljaka. Ima ih oko 1300 vrsta, neke su jednogodišnje (ugibaju nakon što biljka odcvjeta), ove naše su višegodišnje.

Za pericallis neznam da li se može razmnožavati sjemenkama. Ocvale cvjetove odmah uklanjam tako da biljka ima snage za novu cvatnju. Gospođa kod koje sam je kupila rekla je da ih bez problema razmnaža reznicama.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 21:38
Predivna boja cvijeta.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 17:53
danas sam ga posijala Clapdan je bio predivan i posijala sam dosta sjemena..ako vrijeme se ustabili po danu je vani na suncu ,predvecer unosim u kucu 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 11:21
kamenjar pa ti već siješ smile141ja još mogu kao medo spavat zimski san smile45
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 16:41
sve je niklo sto sam posijala ,al od pericalisa ni traga ni glasa 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 17:28
Moj perikalis preživio na stubištu, stari dio biljke je potpuno suh, međutim ima dvije mladice sa strane i jedna čak tjera nekoliko pupova. Nadam se da će uspjeti procvjetati. Nažalost neke druge biljčice nisu preživjele, izgleda da su ih sredili oni veliki minusi. 
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 18:16
cure gdje ste kupovale sjeme tog ljepotana ili sadnicuThumbs%20Up
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 18:50
darijaz ja dobila sjeme..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 19:25
moja pokojna biljka je bila kupljena na sajmu cvijeća u filipjakovu, prije 2 godine
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 23:30
moj kupljen prošle godine na tržnici
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 04:55
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Moj perikalis preživio na stubištu, stari dio biljke je potpuno suh, međutim ima dvije mladice sa strane i jedna čak tjera nekoliko pupova. Nadam se da će uspjeti procvjetati. Nažalost neke druge biljčice nisu preživjele, izgleda da su ih sredili oni veliki minusi. 


lana super da si ga uspjela sačuvati, moj je bio propao još iste sezone, davno prije hladnoća, mislim da mu je bilo prevruće, da ga je skuhalo
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 20:35
Moj perikalis prebrodio zimu na stubištu i obradovao me prvim proljetnim cvijetom



Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 22:31
Predivan cvijet a tek boja smile227
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 00:22
lana2smile128predivnoClap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.