Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - molim savjet za biljku knifofija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


molim savjet za biljku knifofija

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: molim savjet za biljku knifofija
    Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 09:30
imam u vrtu biljku kniphofia uvarija, koja je uspješno prezimila ali joj je lišče polu smrznuto tj zgužvano od snijega i mraza dali je trebam ošišati ili to lišče ostaviti,zahvalna unaprijed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 12:12
Sarajka upravo sam to radila jučer na svojoj 'plantaži' knifofija. Već smo pisali na temi Tritoma, ali ti je promaknulo. Kako je stvarno bilo hladno, dobar dio lišća se osušio, ali već iz sredine tjera novo. Skupi sve suho lišće i zaokreni ga i povuci, pa će se iščupati, predugo traje rezati list po list. Ako ni to iz nekog razloga ne napraviš, (i to mi se znalo dogoditi), novo lišće izraste preko starog, a od njega biljka sama napravi kompost. Usput priječi rast korova oko biljke. Uklanja se uglavnom iz estetskih razloga..
Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 17:56
dobila sam dvije biljke pa kako nemam o njima puno saznanja molila bih da mi neko odgovori kako se kod nas one zovu i nesto o njihovom uzgoju i odrzavanju

   1."skimmia japonica "Finchi""

    2."green foliage "
   
           PUNO HVALA
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 06:38
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 22:15
Moje pitanje nema veze sa sarajkinom biljkom, no da ne otvaram podteme, a ovoj je naslov baš onakav kakav trebam....tkđ.se nadam da neće sarajki smetati moj "upad"!
Na haemantusu sam ostavila dvije stapke da se osjemene, a neznam kak izgleda kad je sjeme zrelo, pa molim znalce da mi pomognu...ako bi bilo kaj od toga da ne propadne...
...trenutno su malo bolje narančasto crvene loptice..
...dal se trebaju smežurati...osušiti...???Embarrassedneznam, pitam!




Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 22:44
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:48
Hvala Cimicifuga!Tongue
Ja si prevela sama, "translate" me samo buni"...još čekam muža da me provjeri!Wink
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.