Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kičica - Centaurium erythraea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kičica - Centaurium erythraea

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kičica - Centaurium erythraea
    Objavljeno: 19 Srpanj 2009 u 10:45
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 10:23
....pripada porodici Gentianaceae....
 
...rod Centaurium - kičica u Hr je zastupljen sa 5 vrsta ( prema R. Domac )...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 00:03
biljka koja je iznimno dobra po tradicionalnoj medicini za sve poremećaje izmejne tvari, poticanja metaboliznma pa čak ( u kombinacaijama i za regulaciju žljezdi sa unutr izlučivanjem). Najučestalija upotreba je naravno kod probavnog sustava, kod tegoga sa želucom, jetrom i pogotovo žuči. Iznimno gooooorka okusa koji malo šta može prekriti, mora se piti na gutljaje da zgog prevelike gorčine ne bi izazvala povračanje...oprez kod izrazitih problma sa žuči, i želucom sa dozom....
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 17:45
...malu-malu  količinu umiješati uz drugo bilje kod pripreme čaja...




Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 12:30
Nabrala ju ovog ljeta Smile. Lovro, jesi probala Wink, ja još nisam LOL ?!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 14:51
Nisam ni ja...čekam priliku!
Al samo u mješavini sa drugim biljkama i to jako-jako malo!
Vele da je strašno jaka!

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 12:24
Kičica je jako gorka ali u tome i jest njena vrijednost.
Ja baš ne bih uzimala kičicu u nekoj mješavini zato što je kičicu bolje ne kuhati.Uzme se žličica usitnjene suhe droge i prelije sa 1/4 l hladne vode.Nakon 12 sati procijediti i pomalo piti.
Ali najbolje je od nje napraviti tinkturu koje se uzima 15-20 kapi dnevno kod želučanih smetnji, problemima sa jetrom i žuči, pojačava apetit, čisti krv...
A kažu da se od nje i mršavi.
E sad ako pojačava apetit, nisam baš uvjerena u to.
Mogla bi pomagati i u borbi protiv anoreksije..
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 12:28
Hvala Fermina na vrijednim informacijama kao i uvijek Smile.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,249 sekundi.