Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - I ja darujem
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


I ja darujem

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: I ja darujem
    Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 00:42
Pozdrav društvu. Iz Siska sam, imam sadnica matičnjaka, sjemena kadulje i koješta, a imam cijelo brdo 150 x 70 m, kojega želim kultivirati. Ima na njemu gloga, kurike, lijeske, a ja pomalo sadim ljekovito bilje i sve drugo što nađem na ovom forumu.
Volim domaće i jednostavno cvijeće koje se usput koristi i kao začin, lijek ili jelo (kadifice, dragoljub...), pa tko se voli đorati - tu sam.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 12:57
Dobro došla prepelice u naše cvijetno društvo!!!!
I sto odmah u prvom postu nesto poklanjaš i mjesnjaš...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 13:15
pozdrav prepelice :)


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 14:41
Prepelice dobro nam došla!Tongue
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 19:37
Pozdrav društvu iz Siska ( pozdrav iz Petrinje).

Kadifice i Dragoljub planiram sijati ovih dana i ako bude kao i svake godine slobodno dođi po to...

Hej ljudi povećava se brojno stanje moje županije....smile79
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 07:08
Pozdrav! DobrodošlaHug
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 12:07
 Dobro nam došla smile78
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 16:48
dobro došla
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 18:21
dobro nam dosla
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 13:47
Nadam se da ću ovaj puta poslati poruku na pravo mjsto. Pa hvala svima na srdačnoj i neočekivanoj  dobrodošlici. Neke moram razočarati - muško sam a ne žensko stvorenje, ali volim cvijeće, pa ću se nadam se uklopiti.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 14:49
Originalno poslano od člana prepelica prepelica napisao:

Nadam se da ću ovaj puta poslati poruku na pravo mjsto. Pa hvala svima na srdačnoj i neočekivanoj  dobrodošlici. Neke moram razočarati - muško sam a ne žensko stvorenje, ali volim cvijeće, pa ću se nadam se uklopiti.


pa nebitno što si muško, dapače, MM kaže da ponuda i dalje vrijedi ipak si ti čovjek naše županije.
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 21:17
To me podsjeća na "Neki to vole vruće", kad na kraju tip veli: Ali ja sam muško, a onaj drugi kaže - svejedno mi je - ja sam se zaljubio...
Dobro, dakle razvijat ćemo županijske dobre odnose, a Petrinja mi je i tako u srcu, sa Slavuljem sam znao i zapjevati, pa mogu i cvijeće presađivati. Pozdrav i ugodan vikend! Ive
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 23:56
Aj neka si muškoCool,svakako ti želim i ja dobrodošlicuHug
E sad pitanje.Kaj ti nudiš ili tražiš?
I ja volim saditi,i koristiti,ljekovito bilje pa pitam
Jesti možeš i neven,a i ljep je samo ko cvijet,da je ljekovit to znaš vjerojatnoWink(to samo kad si spomenuo kadife i dragoljub)
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 14:22
Za sada imam puno mladog matičnjaka i  nešto sjemena kadulje.
Od ljekovitog bilja sam u prehrani do sada koristio: tratinčice, maslačak, bazgu, gavez, koprivu, čičak, vlasac, preslicu (spolni oblik)..., a za začine čubar, kadulju, majčinu dušicu i mnoge druge.
Neven je dobra biljčica, a za kadifice još nisam našao točne podatke o upotrebi u prehrani, iako znam da je životinje jako vole, tjera nametnike sa bilja, pa ju je dobro posaditi uz rub vrta ili cvjetnjaka. Znam i da su je Grci koristili kod pripreme jela, ali stvarno u literaturi koju imam ništa više. Tko zna nešto više, (možda Ivan) molim da mi javi.
Ive
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 19:54
Matičnjak ja obožavam. Ne samo za čaj nego  mi mora biti svakih par metara u dvorištu kad me napadnu komarci. Ne znam jel onaj sa mirisom limuna isto djeluje na,tj.protiv,komaraca ko ovaj običan.
Kakvu kadulju imaš? Ja imam samo onu običnu,nikako da naletim na onu sa prošaranim listovima.
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 21:54
Meni sav matičnjak miriše na limun, a ne znam jeli običan ili neobičan... Što se kadulje tiče, to je ona s velikim ovalnim listovima i dugo je imam u vrtu, a ove nove vrste su sve neke sa uskim listovima. Ipak, sve mi mirišu jednako i mislim da im je i djelovanje podjednako.
A za čaj sam koristio livadnu kadulju, koju samo rijetki beru - raste na kontinentalnim livadama ima oblik kao židovski svjećnjak i puno je blažeg djelovanja od mediteranske ili uzgojene.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:18
Imaš čubar????? Već ga godinama tražim!!! Na koji način koristiš preslicu u prehrani? Ja ju koristim za čaj kao zaštitno sredstvo za biljke.
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:47
Čubar nažalost sada nemam, jer nije uspio prezimiti, ali ima ga za kupiti u sjemenarama, ali kad sam ga sijao, rastao je odlično.
Preslica (poljska E. arvense) ima dva oblika - spolni i nespolni. Onaj nespolni je onaj koji svi poznamo i beremo za čaj, izgleda kao zelena mini smreka.
A onaj oblik koji se jede uopće ne podsjeća na nju - izgleda kao neka gljiva,  šuplje stabljike krem boje, sa nekoliko smeđih prstenčića koji se lako skidaju. Na vrhu je smeđi presavijeni klobuk. Lako se pronalazi, jer i jedan i drugi oblik raste na istom staništu, samo ovaj spolni malo prije nespolnog, no često se vide i jedan i drugi u isto vrijeme.
Ukratko - stabljika se odreže pri dnu, ogule se prstenčići i klobuk i ostanu nam mekane cjevčice koje prokuhamo 15-ak minuta. Možemo ih začiniti kao salatu, možemo prirediti kao varivo od mahune s krumpirima...
Pozdrav, Ive
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:56
Kod nas nema čubra nigdje u sjemenarnama već par godina. Ako slučajno nabasaš na sjeme, molim te kupi za mene pa ti pošaljem novacsmile143

Hvala na savjetu za preslicu, budem probala. Inače imam sjeme timjana, kamilice, nevena, mažurana i bosiljka - vidim da te zanima jestivo i začinsko bilje, pa ako nema kod vas...
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 11:56
Super, potražit ću čubar,
... ali znaš li ti da je čubar odavno poznat kao afrodizijak, pa i njegovo latinsko ime Satureja potiče od onih zločestih malih šumskih bića - satira - koji su, kako legende kažu, mamili i napadali  nimfe...
pa ako budeš mužu čubrom začinjavala jelo - budi na oprezu.
Ive
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.