Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kalanchoe tomentosa
    Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 14:29
Big%20smileOvu biljku zovu još i pustenasta kalnhoa.
Tekst  citiram iz knjige "cvijeće i ukrasno bilje" jer od svih knjiga koje doma imam jedino sam tamo našla nešto o njoj.

"Grmoliki, trajni sukulent, debelih jajolikih, sivih listova prekrivenih baršunastim dlačicama: na vršcima su počesto smeđe obrubljeni. Zimi ima žućkastogrimizne cvjetove. Visina 50, a širina 30 cm. Minimalna temperatura +10. Voli potpuno sunčano mjesto i ocjedito tlo.

Na žalost o ovoj predivnoj biljci ništa više nisam našla, pa molim one koji ju imaju ili znaju nešto više o njoj da napišu i stave neku lijepu slikicu, jer moja je još malecka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 16:05
Jel to ova??
 
Kalanchoe%20tomentosa%20%28Panda%20Plant,%20Pussy%20Ears%29
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 17:15
Što se tiče uzgoja sve isto kao i kod ostalih sukulenata, vrlo malo zalijevati, posaditi u mješavinu pijeska i zemlje, držati na sunčanom ili polusunčanom mjestu. Razmnožiti se može listom koji se zabode u zemlju, zakorijenit će se za oko 4 tjedna ili grančicom.
Ima mali cvijet, iako moram priznati da moje još nisu cvjetale.
Što se tiče zimskog razdoblja, oni koji i ostale sukulente unose u kuću, sklonit će i ovu biljčicu.
Moja je uvijek vani, samo je zimi sklonim pod balkon, da joj ne bude previše vlage 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 18:32
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 18:57
Evo i Džombine - predivna je


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 23:10
Svaka cast Trisa ... i ja sam razmisljala da napisem nesto o njoj ali sinoc smo se ja i shasha raspricale o njoj..ali na drugom mjestu !

Ja je nemam dugo vremena...i neznam puno o njoj...vec sam posadila jedan njen list pa cemo vidjeti da li ce uspjeti .. drzim je u zemljanoj vazni i nije izlozena puno svjetloscu... sta reci,jako lijepa biljka i mozda bi Lantana mogla probati posaditi je u dvoristu ,jer kod nje je lijepo vrijeme i sve cvijeta !!

Ps.ubacila sam drugu sliku koja je malo cisca...Hvala ti od najljepsa!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 23:19
Malo cisca slika od Kalanchoe Tomentosa,koju ovdje jos zovu cvijet Panda!



Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 08:29
Džomba super je slika, puno je ljepša, ma baš sam vesela što je i ja imam, ali bila je još neka slikica kod tebe gdje ih ima puno na kupu, pa ako naletiš ajde stavi i nju.
Za sada je imam u kući, mislim da će možda naletiti netko tko ima više iskustva, pa će nam ispričati kako je treba njegovati.


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 21:48
Sliku sam skinula s neta Trisa i evo je :


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 22:35
Ako procvate, cvijet joj je ovakav
 
 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 22:53
WoW...koje joj pjesme/pjesmice trebamo pjevati da procvate !

Prelijepo!!!!!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 08:05
Oh da, predivan cvijet, stavit ću je u vrt, čim to bude moguće na sunčano mjesto, u nadi da ću jednom i ja uživati u njenom cvijetu.smile64
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 11:08
Džomba,ti javi kako list napreduje.Ako se primi onda će mi curesmile143jedan listić udjeliti.A možda je i nađem u međuvremenu negdje u trgovini,iako je do sad nisam vidjela.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 12:14
Shasha - ma sigurno ćeš naći negdje, jer i ja sam slučajno na nju naletila, bila mi je slatka, ali da nije bila 10,00 vjerovatno bih razmislila dali ću je kupiti ili ne, naravno samo zato što nisam znala što je.
Listić sam zapiknula i ja, ali ako je suditi po sliki sa interneta, ona sama radi nove biljkice, koje ćemo ti osigurati vrlo rado.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 12:24

Šta bi ja bez vassmile79

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:09
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Džomba,ti javi kako list napreduje.Ako se primi onda će mi cure[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot27.gif" height="83" width="83" align="absmiddle" alt="smile143" />jedan listić udjeliti.A možda je i nađem u međuvremenu negdje u trgovini,iako je do sad nisam vidjela.


Bas sad sam ga gledala ..zasad je jos uvijek lijep zelen..vidjet cemo..a primijetila sam da biljka ima dosta malih zilica okolo..vidjet cemo sta ce biti.. ..!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 18:44
Tako sam ponosna na svoju kalanhoicu, i ona sa strane ima listić upiknut u zemlji, koji se drži odlično, a ona sama izgleda "zanosno"


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 20:50
"Zanosna" ...bas si je lijepo opisala ...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 12:07
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Tako sam ponosna na svoju kalanhoicu, i ona sa strane ima listić upiknut u zemlji, koji se drži odlično, a ona sama izgleda "zanosno"


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 12:11
E znaš šta Triša tako si je lijepo i zanosno pohvalilasmile55da ja nemam riječi na tvoju biljkicu . Ostala sam bez komentara a samo tako uživaj u njoj onako kako si se i izrazila. Svaka ti čast
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.