Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Živice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lovorvišnja - Prunus laurocerasus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lovorvišnja - Prunus laurocerasus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 11:14
alisa, neki dan sam bila u vikendici koliko vidim tvoja ruza pod vlasom se dobro drzi, vidjecemo sta ce biti kad skinem flasu.sikimmia mi se super drzi.pokazacu ti slike.kako tvoja lijepa bastica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 12:00
Originalno poslano od člana magnolija magnolija napisao:

pa gdje si alisa otkad se nismo vidjele, valjda cemo se sad druziti kad pocne vrijeme za baste i kad budemo imale sta za razmijeniti.ok za to djubrivo umjetno poslusacu vas. pa kad spominjes komsinicu sa lovor visnjom sto nisi uzimala od nje reznice, znam da si spominjala da zelis da je posadis.eno u merkuru su dosle presade. ali mi se ne svidjaju djeluju mi jadno.bolje su u rasadnicima.kad otopli zvacu te da idemo u mbm da razgledamo i da odemo na kafu poslije toga.veliki pozdrav

Uzimala  ja reznice i to punoooo i u vodi pustile zile i posadim ih i  ne prezive zimu...Drugu turu pobodem bez žila i opet isto,sprži ih ljeto..Jednostavno me nece.Ali sad plainiram nekod rugo grmlje u baštu,da napravim ogradu od thuja..Uglavnom kafica važi,kad budeš mogla javni,pa se vidimo.........LOL
A uvijek ima šta za razmjenu....Nego jel bilo išta od onih ruža što sam ti dala?Ako neda ponovimo turu??'
pooooz
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 10:16
pa gdje si alisa otkad se nismo vidjele, valjda cemo se sad druziti kad pocne vrijeme za baste i kad budemo imale sta za razmijeniti.ok za to djubrivo umjetno poslusacu vas. pa kad spominjes komsinicu sa lovor visnjom sto nisi uzimala od nje reznice, znam da si spominjala da zelis da je posadis.eno u merkuru su dosle presade. ali mi se ne svidjaju djeluju mi jadno.bolje su u rasadnicima.kad otopli zvacu te da idemo u mbm da razgledamo i da odemo na kafu poslije toga.veliki pozdrav
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 10:07
Originalno poslano od člana magnolija magnolija napisao:

ok hvala sto si mi rekla da mogu sprziti korjencice, pazit cu jer ja svoje biljke jako volim i ne zelim ih unistiti.vec sam jednom sadila reznice lovor visnje na proljece prosle godine, ali se nisu primile jer je jako bilo toplo, a ja sam bila na putu i nisam bila u prilici da ih zalijevam.sad na jesen sam obnovila postupak i za svaku sigurnost sam iskopala rupice i u njih stavila kupovnu zemlju.vala ako ovaj put ne uspijem bas cu biti ne samo tuzna nego i ljuta. samo jos jedno pitanje je li taj kan sto spominjes onaj 15-15-15 ili neki drugi omjer.



Pozzzz komšinkaSmile...Da taj Kan možeš koristiti,i ja ga koristim,kupim u obi-ju ili agrikomu ona pakovanja od 5kg.I ja ga razrijedim sa vodom,1 supena kašika na 10 l vode,jer je on jak,i može da sprži biljke.Ako ga stavljaš u granulama nikada nemoj stavljati suviše blizu korijenu i uz samo biljku,ja sam tako čak i neke vočke spržilaConfused.Uglavnom nemaj brige,mislim da što manje zagledala reznice da če bolje rasti..Kod moje komšinice ima ogromnaaa,ništa posebno joj ne radi,samo je s vremena na vrijeme pognoji,zalije,i ošiša..Predivno joj izgleda...Smile
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 08:35
ok hvala sto si mi rekla da mogu sprziti korjencice, pazit cu jer ja svoje biljke jako volim i ne zelim ih unistiti.vec sam jednom sadila reznice lovor visnje na proljece prosle godine, ali se nisu primile jer je jako bilo toplo, a ja sam bila na putu i nisam bila u prilici da ih zalijevam.sad na jesen sam obnovila postupak i za svaku sigurnost sam iskopala rupice i u njih stavila kupovnu zemlju.vala ako ovaj put ne uspijem bas cu biti ne samo tuzna nego i ljuta. samo jos jedno pitanje je li taj kan sto spominjes onaj 15-15-15 ili neki drugi omjer.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 19:53
Mi na proljeće oko korjena posipa kan. Ali kad sam ih zapiknula nisam s ničim gnojila. Samo sam zaljevala. Nije dobro gnojiti mlade biljčice jer previše gnojiva može "skuriti" korjenčiće.
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 19:47
Magnolija ja svoju nisam nikada u 25 godina dohranjivala, neki vjerovatno jesu, sigurno joj neće skoditi malo umjetnog gnojiva - imaš nešto baš za živice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 14:52

hvala ti Triša na utjesi, samo mi molim te reci da li je trebam čim prehranjivati.čini mi se da je to neko već pisao ali sam zaboravila.nisam baš u prilici nabaviti pravo đubrivo već samo ono umjetno.šta misliš.prenesi mi svoja iskustva.hvala

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 13:36
Ma nikad nije previše napisano, uvijek crpimo neke stvari koje nam dobro mogu doći. Mislim da ćeš uskoro imati lijepu ogradu od lovor višnje, jer ona raste jako brzo, moja sigurno više od 50 cm na godinu.
Moja kćerka je ima u vrtiću na balkonu iz istih razloga kao i ti, da ne gleda u susjedine prozore.
Vrtić je dimenzije 2.5 m x 60 cm, dubine 50 cm, a lovor višnja je već sve zagustila i visoka je preko metra.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 11:13
prije svega da vas pozdravim, nisam puno pisala ali vas redovno citam.htjela sam podijeliti s vama moju pricu o omiljenoj biljci lovor visnji.ja sam u jesen posadila reznice uz ogradu, zeljela bih s njom postici bijeg od susjeda.u subotu sam isla da je obidjem i vidjela da su vecina reznica jos zelene, ali je njih par pozutilo.reznice sam pravila kako ste me vi moji prijatelji s foruma naucili.molim vas iz vaseg iskustva da mi kazete ima li nade da cu imati zivu ogradu, da li to znaci da su se primile i za koliko godina mogu ocekivati da ce nesto biti od mojih lovor visnji. neke reznice sam usadila u saksije u mjesavinu pijeska i zemlje i ostavila u kuci da imam rezervu ako se koja ne primi. uz to sam i kupila bila na snizenju velika lovor visnja od 1,5m visoka, prelijepi grm, da ga imam za sisanje i da koristim njene reznice. mozda sam previse napisala, ali hvala vam ako podijelite samnom ovu pricu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 17:51
Slikat ju mogu po danu, ali ja svoju režem - prekrasna je, ali mi zato nikada nije cvjetala. Baš mislim kako ću ove godine jednu pustiti da raste zbog predivnog cvijeta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
NJONJICA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NJONJICA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 16:56
Jooj, draga, daj molim te slikaj mi svoju lovor-višnju, pa ova moja nije normalna 0d 30 metara dužnih, par je očekivano naraslo oko 1.8 m, par je ostalo visine kakve je i posadjena, oko 50 cm , par je visine izmedju ove dvije visine, ma koma, muka mi je više kad to vidim .Zna li netko možda čime bih je mogla malo bolje "podmitit", nahranit, probali smo već sve živo od gnojiva i jednostavno negdje buja a negdje zabušava nenormalno.Ima li veze šta su joj bliski susjedi 3 palme i jedan lovor(nije višnja, nego onaj lovor domesticus) pa joj baš tak jako smetaju svojom prisutnošću, samo dijele zemlju, ne zaklanjaju joj sunce!Please help, tražim doktora za biljke!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 18:29
Da se vratim malo na ovu temu. Zbilja sam si dala truda i bila sam uvjerena kako će mi se zakorjeniti, već sam imala isplanirano mjesto, ne u mom dvorištu, ali ispred kuće na javnoj površini, baš bi bilo zgodno. Na žalost niti jedna se nije zakorijenila, no ne preostaje mi drugo nego kad ponovo budem orezivala - pokušati ponovo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 09:29
Vidim da odavno nije nitko ništa napisao na ovu temu. Upravo krećem u sadnju lovorvišnje. Mladice imam namjeru sama uzgojiti, pa me interesiraju zapažanja starijih članova ovoga foruma koji su to isto radili, kakve promjene su primjetili na svojim živicama  u ovih zadnjih pola godine kako se nisu javljali. Jesu li se susreli sa nekim posebnim problemima. I još nešto, dali je bolje mladice odmah stavljati u mjesto predviđeno za sadnju ili možda ih prvo staviti u vrećice da se zakorjene pa tek onda u proljeće presađivati. Inače, živim u Dalmaciji pa vrijeme ne bi trebalo biti neki problem.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 20:57
angie ovo si jako slikovito opisala Big%20smile ima i kod mene takvih gostiju LOL
Na vrh
angie View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 18:57

160 draga, 160...i to ti je bila specijalna švera iz bih, ma mogla bi knjigu napisati kak je to sve ispalo, za umrijeti od smijeha...pa sam se cijelo vrijeme tresla hoće li se primiti ili ne, pa evo od cijele vojske šteka mi njih 4-5 al to samo zbog (ne)kvalitete zemlje, ostale curke su se sve primile.  obožavam ih jer su ove ruke zemlju kopale i sadile, nikom nisam dala primirisati, i dobro veliš, prvo su mi djeca, a onda lovor višnje. na visokom drugom mjestu.

i tak mi je dobro došao ovaj forum jer nitko ne razumije tu ljubav, kad mi netko dođe na roštilj ili slično ja bi ih sve vodila da gledaju moje l.v. i svi i me u čudu gledaju ko da sam prolupala.
 
ma nemaju pojma...
Na vrh
NJONJICA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NJONJICA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 11:09
smile141Angie, draga!Pa to mi sad zvuči tak logično a nije mi uopće palo na pamet!smile180Na kraju kada čujem da ih ti bedinaš 150 komada, a ja skromnih 33 kom drvaca sve mi dodje neugodno, a to ti je valjda ko i s djecom imam jednog pa je kralj neprikosnoveni a da su tri vjerovatno bih malo olabavila!
Na vrh
angie View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:24
e tak ti je i kod mene, ali obzirom da su stare godinu i pol čekamo drugi rođendan tamo na proljeće i onda ide prvo šišanje. e onda će biti ko u jna.
a imam ih 160 kom i bit  će posla...
Na vrh
NJONJICA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NJONJICA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 18:31
Pa ja fakat ne kužim zašto je moja na paroverazbrojs ha,ha-lijepa je i gusta ali jedno drvce je 130 cm, drugo 70 cm, treće 150 cm i tako dalje?Viš meni se gosp.debeli skakavac izgleda častio obilato s l.v. al su ga moje susjedne mace sredile hi,hi tak da ne špricam do daljnjeg.
Na vrh
angie View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 13:33
njonjice draga, ja ti taj ...complex nisam našla. pa sam ti kupila neko drugo gnojivo u granulama i bacila. ujedno kupila i ono crijevo kap na kap pa sam mirna glede zalijevanja...čekam još uvijek, a i čekam malo dobre, stare kišice da to potjera...ne sumnjam uopće da će gnojivo učiniti svoje jer su krasne i napreduju predivno.
 
i fac-tac nisu imali...pa kupila nešto treće, poprskala, još nema mrava, ali pušem na hladno pa ćemo vidjeti...
 
javim ti ja obavezno :-)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.