Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2007 u 09:21
rekla sam ti,donesi popis Andrea...pišiiii,piši...Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 23:13
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:


U svakom slučaju probaj,a ako hoćeš baš žednjak ja ti pošaljem.

Hm, kako mi je samo izmakao! smile42
On onolike količine bilja kako i ne bi... LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 21:51
Alkemičar,bez obzira bio to žednjak ili kalanhoa,ako će se primiti primit će se i bez vrbe i hormona.Obje biljke se lako pelcaju,samo ih upikneš u zemlju.
Jedino zašto se nebi primilo je što je to stapka cvijeta.
U svakom slučaju probaj,a ako hoćeš baš žednjak ja ti pošaljem.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 20:01
ja pomislih evo zlica kad ono nista
pa zar nemozes negdje naci grancicu vrbe
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 19:03
nažalost, mislim da ti se čini
baš sam danas opet virkala ali nema
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 17:14
jeli se meni cini ili ima male zilice
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 08:06
e da mi je sad jedna vrba da probam ono što ste spominjali :(
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 21:09
Koliko ja znam(a to i nije baš previše) to je žednjak,i on se relativno lako primi,no mislim da od te grane i neće baš.
Čini mi se da se on dijeljenjem rasađuje a ne pelcanjem.Ali tebe ništa ne košta ako ga staviš u zemlju,možda potjeraWink
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 18:17
može pomoć tko zna...
dobila sam ovaj cvijet aranžiran u vazi kao buket između ostalih). Mislila sam da je možda žednjak (postavila sam pitanje na identifikaciji).
Zanima me, ovakav kako izgleda, šta mislite bih li ga mogla posaditi i kako ?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2007 u 18:15
i moja magnolija je pustila zile i vec je odaaaaaaaavno u saksiji
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2007 u 22:06
Andrea,ja probala i neke pustile korjenje neke ne.ALI moja mama je oduševljena,njoj je magnolija potjerala za 10ak dana ogromno korjenje uz vrbuThumbs%20Up.Već je zapelcala hrpetinu magnolija,za susjede i šireLOL
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2007 u 16:21
ja nisam probao, a za zakorjenjivanj koristim hormone.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2007 u 12:19
I kako napreduju vaše biljkice zakorijenjene sa vrbom?
Ja sam tek sad pročitala ove postave, pa kad dojdem napadam i ja vrbe po susjedstvu!!! Confused
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2007 u 14:14
do sad samo pelcere stavljala u vodu i cekala da puste žile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 21:19
Yuku i pelargonije ja pelcam bez ičega,samo pelcer piknem u zemlju.Recimo ruže,sad sam lavandu zapelcala,ribiz čemprese i borove,to što se teže prima to pelcam ispod flaše.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 19:32

Zaboravila sam reći. Još nisam nabavila hormon za zakorjenjivanje, ali bi uskoro pokušala i s njim.

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 19:30
Sve zavisi. Prije 10-tak dana sam odrezala juku i stavila u staklenku s vodom već ima hrpu novih žila. Pelargonije sam samo odrezala grančice i stavila u zemlju i sad već i ti mali pelceri imaju cvjetove i pupove, naprosto da ne povjeruješ.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 14:10
Drage,i dragi,moji!
Svatko ima svoj način pelcanja tako i ja.Probala sam,kako sam znatiželjna morala sam,sve načine koje sam čula  i sve je to ok,nešto se primi nešto ne.I sad,iz mog višegodišnjeg iskustva pelcanja svega i svačeg došla sam do zaključka da je najefikasnije pelcanje ispod staklenke.U 90% slučajeva se biljke prime.
Kakvo vi imate iskustvo,koja vam je najdraža,ili najbolja,metoda pelcanja?
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 22:51
je li netko probao zakorijeniti grančicu oleandera?
ja sam mislila sad nekad, pa ako netko ima iskustva.....
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2007 u 17:54
hehehe dobro sam prosla
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.