Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zagreb u slikama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zagreb u slikama

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 10:12
Hvala, ovo je stranica za sjećanje na kišnu kafu u Tkalčićevoj,  ulici koja kao da je u  nekom drugom vremenu , pa nam dočara malo bajke  i donese  malo   nestvarnosti  u  naš  svakodnevno OZBILJAN život......Tongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 08:01
Da nastavim Kalcicevom as san ja rasla sa Dragom i kad ren va  bilo ki grad instiktivno moj objektiv sara po krovicima, prozorima......
 

Pod Učkun – Drago Gervais

Pod Učkun kućice
bele,
miće, kot suzice 
vele.

Beli zidići, črjeni krovići
na keh vrapčići 
kantaju,
mići dolčići, još manje lešice
na keh ženice
kopaju.

 
Cestice bele, tanki putići
po keh se vozići pejaju,
i jedna mića, uska rečica,
pul ke se dečica
igraju.

Na sunce se kućice
griju,
na turne urice
biju.

 
 
 
 
">
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 23:21
Baš lijepa reportažica.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 22:22
Ne znam je li ljepše otkrivati grad djeci ili prošetati s nekim i gledati ga tuđim očima. Jedna ugodna šetnja Tkalčom sa Manči:
Otvorenih prozora i otvorenog srca dočekujemo sve koji dobronamjerno dolaze u grad.
 
Prozori su nam bili vrlo interesantni, pa tako i ovaj jedne vrlo stare gospođe koja nam je kroz zelenilo objasnila da je ovo najviše avokado a ima i paradajza (onog starinskog, klasičnog vrtnog, ma ima svega...)
 
Stari ganjak - uređen i okićen
 
Trenutak bez kiše otkriva nam predivno obnovljen toranj Crkve Svete Marije na Dolcu
 
 
Nismo stigle uživati dugo u šetnji jer se spustila kiša i sretne smo se smjestile na jednom dugom razgovoru. Razgovarale kao dugogodišnje znanice i nadam se da je i Manči bilo jednako ugodno kao i meni.
Na odlasku (jasno da je kiša i dalje padala) shvatile da smo sjedile ispod prozora u kojem je smještena Gospa koja je i jednoj i drugoj velika uzdanica i pomoć!
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 13:18
Hvala za slike Metropole ali iz drugog kuta!
 
Hvala za slike Medvedgrada!
Clap
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 12:30
Baš mi je bilo ugodno, prošetati se malo Zagrebom!!!
I ja znam često sa svojim sinom otići do gornjeg grada, on mi je poseban i puno ljepši nego strogi centar!!!
 
Hvala vam na tome!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 21:05
Moram priznati da su Zagorka i Rijeka fenomenalne a i odmah pitati gdje je ta stara pipa, nisam je do sada nikada vidjela. UPS!
 
Čekajući gradski vlak (nimalo sporiji od tramvaja) dijete je odraslo i ostavilo na stanici u Vrapču svog ljubimca koji sada  bespomoćno tuče glavom....
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 00:05
Prije Flore malo sam saplazila po centru i za moj objektiv je zapelo svega pomalo
 
uvijek cudni i posebni za nas sa mora; tramvaj
 
 cipkasta Katedrala
 
hlad, tama i mir svake crkve ima poseban car pogotovo kada je vani preko 30 stupnjeva
 
 
staro pismo
 
 
i stara ura
 
 
dusa svakog grada; placa i narodne nosnje
 
stara spina
 
 
i stara frajlica anci dvije
 
 
 
 
p.s. ako netko zna brzi nacin postanja slika neka malo objasni, ovo preko fotobucketa tripotri je vjecnost, hvala.
 
 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 20:31
Šteta da je tako.Bila sam tamo sa cijelom familijom još prije desetak godina, da pokažemo maloj cijeli Zgb.Bilo je lijepo.
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 20:25
Kada smo ostali bez prvog prezidentea RH, sve je stalo. Daljnje uređenje je obustavljeno i sve je polako počelo ponovno propadati. Na svakom koraku stoji natpis na kojem je upozorenje od pada kamenja sa zidova. Sva vrata u toranj i ostala mjesta su zaključana i nedostupna. Nema nikoga da barem malo namjernicima objasni, odnosno ispriča koju pričicu o Medvedgradu. Ima samo nekolicina zaštitara koji jurcaju sa autima po šetnici, i neki mali restorančić sa visokim cijenama. Jedino što mi je bilo prekrasno, je pogled na Zagreb. 
...štihača je zakon...
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 19:38



Na drugoj stranici prva slika sa lampom mi se jako, jako sviđa...
Savršeno nešto!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 18:58
Volim ovakve stvari...

Dašak starih vremena... Predivno!

Slike su odlične!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 17:57
Lijep je prelijep taj naš grad, samo treba dobro zaviriti i sad sam shvatila ili djecu voditi sa sobom pa onda oni otkriju svašta a ako ih baš ne možeš uloviti i privolitit na tu avanturu - fotkati  kao turist ili fotkati za prikazivanje drugima... onda je to posve novi doživljaj grada, volim ga već pola stoljeća ali još uvijek ne poznajem dovoljno (šapni mi da nitko ne čuje gdje je sada ona prelijepa fontana sa ženom koja se pere?
Čarlija sam zadnji puta vidjela pred Kinotekom (ima li uopće više Kinoteke)????
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 17:22
Kao i uvijek prekrasan motiv na fenomenalnim fotkma.
Zaranjeno komentiranje plaćanja plina, to je sitnica ali Medvedgrad je po noći rasvjetljen, nemam pojma koliko snažnim reflektorima - uglavnom vidi se vjeujem s Marsa (ta količina  struje mogla bi se daleko korisnije upotrijebiti i zato sam jako ljuta kad se sjetim da to moram i ja platiti). Sviđaju i se objekti oko kojih ili kojima se prilazi i jasno mi je da su osvjetljeni. Nije mi jasno kome se osvjetljava Medvedgrad, priča da Oltar domovine mora biti osvjetljen  vjerojatno je jako interesantna korisnicima javnih kuhinja, sakupljačima boca po kontejnerima...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 16:28
Tu još nisam bila, sad razmišljam da definitivno i to moram posjetiti. Super slike
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 14:38
Predivno, ja sam tamo bila kad su ga tek počeli obnavljati.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 09:53
...bas su ga lijepo sredili i iznenadilo me koliko puno kamika ima kao da je delano pul nas va Primorju,
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 09:31
Po domaći Sljeme!
Na Sljemenu je stari grad Medvedgrad koji je jako ljepo obnovljen. Ima tu i priča o crnoj kraljici, ali moram priznati da se više ne sjećam kako je išla.
Znam da su stari Purgeri govorili kak do Medvedgrada vode tuneli iz grada. UUUUUU Mašta proradi!





Malo modernizma - i tzv. vječni plamen na oltaru domovine




kojeg BTW plaćaju domaći (mislim na plin)

Pogled puca na beli Zagreb grad




A iza nas se valjaju




Evo pravog čuvara
























Još jedan dan je prošao i već malo umorni od šetnje i dojmova pićimo na provjerenu pizzu u provjerenu domaću pizzeriju, tam pri nami v Jasku!


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 22:26
OK! Baš smo jučer komentirali "Pa, kako su ove vijence iznad prozora napravili?" Dobra ideja Triša!!! Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 22:21
Andrea, fantastičan produžetak Franjicinje reportaže, jako lijepo si nam to pokazala.
Rijeka kaže da mi u Rijeci nemamo baš nekih skulptura, što je istina, ali imam u pripremi prekrasnih ukrasa-kipova po starim riječkim zgradama, pa ću čim kompletiram i to staviti, a možda vi možete zagrebačke - ti me kipovi stvarno fasciniraju - kako se nekad gradilo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.