Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 47>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 00:07
Ma, ja sam mišljenja Silvek da se samo tebi trebamo javiti na pp!!!
Ispravi me, ako se varam!!! smile128
P.S. Drugi put ne uzimaj pakujca kojeg ja imam!!!! smile215
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 07:59
JOj, koji izbor mahunarki ! Kak' se ono kod nas kaže:"K'o U božjoj bašći!" Da slučajno nemaš onaj grah koji cvjeta crvenim cvjetovima.?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 17:13
SilveK preslatke si biljčice nabavila, ma ne mogu vjerovati da se dogodi da ti nešto nemaš, pa to je stvarno čudno.
Sjemenke su me oduševila i savjet prihvaćem. odoh još dans u dućan zdrave hrane, jer subotu jurim u vikendicu saditi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 21:06
Zvjer si! Ja bum došla u berbu! smile61
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 22:48
Ma može Šeflera! I kak si pogodila da sam zvjer? Baš se osjećam tak LOL Uskoro bum proglasila dane otvorenih vrata, tak da se možete ravnati na kavu k meni...
Xenia, nažalost nemam takav, ali imam grah mahunar s crveno-ljubičastim mahunama koje izgube boju kod kuhanja, i prošarano ljubičasti, te mahunar čije sjemenke nisam sad uslikala, a pola su crne, pola bijele - kao jing jang znak.

Ma u pravu si Andrea, normalno da imam viška sjemenki...Nisam mogla izdržati kod pakujca...morala sam ga imati

Triša, obavezno si potraži azuki grah - to je ljekovita vrsta graha, ako ne nađeš, tu sam.Smile

Danas nisam stigla ništa osim malo zalijati, sutra nastavljam s mahunarkama. Danas mi je stigao čubar od prepelice, moj sveti gral LOL. Pazila bum ga i mazila da da sjemenke...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 23:12
Intuicija!Wink Zvjer u akciji!

Napad neminovan!

Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:22
SilveK smile143te ljubičaste mahune! Obećavam da neću više ništa žicati od tebe. Ove godine Wink
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 11:52
Nisam uspjela saznati kad su dani "otvorenih vrata Silvekinog raja"?smile222
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 13:34

Franjice ja ne kužim zašto Silvek ne otvori veleprodaju???

Silvek tvoja pošiljka kod mene počinje rasti!!
Poslije ću staviti slike da vidiš!!!smile94
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 23:10
Xenia, ma nema problema, sam ti žicaj, znaš da bum i ja tebe žicala opet...LOL

Franjice, sam se ti počni polako pakirati na kavicu k meni...po onu travi kaj smo se dogovarale LOL. Ma zezam se, uskoro bu svega i svačeg, sad vas morem pozvati dok više nema korova, a još dok se rascvate....

Proljeće, znaš da razmišljam negdje u magli da je zapravo vrt ono od čega bih htjela živjeti, možda jednom...za sad ionak izraste više nego stignem pojesti, pa dijelim okolo... Čekam tvoje slikiceSmile

Inače, danas sam završila sjetvu mahunarki. Skoro sve je gotovo, još samo presaditi peruanske jagode, papriku i paradajz, ali to će malo pričekati jer ja prognoza za drugi tjedan puno kiše, pa onda poslije toga, da ne našteti malim biljčicama. Rezime: od početka natezanjna s MV, preko gužve na u udrugi i na poslu, te operativni zahvat na vrtu: izgubila 3 kile. A slike vrta su konačno u temi biovrtSmile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 09:56

Vidiš kako sam te skužila...

A evo ti odmah slike....

 
A ovo ti je jedan moj cvijet u znak zahvale za sve što si mi poslala...
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 22:27
Baš mi je drago što sve raste! Ah, hvala na cvjetiću...

Danas sam navratila do Shashe, opet smo izvršile primopredaju nekih biljčica LOL, a kaj bi drugo radile.
Nisam stigla ni cvijeće zalijati, maloprije sam uspjela doći doma. Čekam kišu, najavljuju ju za drugi tjedan - konačno. A i baš mi se poklopilo, naši profesori umjesto da odu na produženi vikend stavili su nam predavanja cijeli drugi tjedan...(osim četvrtka). Dobro da bu padala kiša pa se nebum morala žderati kaj sjedim tamo umjesto da sam na vrtu...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 22:33
Sigurno nemaš brige izgleda da će nam svim zaljevati kiša- pa dobro, doći će i sunce.
Masu biljaka tvojih-naravno sada mojih donijela sam si u vikendicu i sutra je sadnja bez obzira na vremenske prilike.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 23:16
Danas sam imala aktivno poslijepodne...Prvo sam posijala nešto tikvi, onda sam premjestila onaj "kup" granja što se vidi u pozadini na drugo mjesto - to je zapravo za krijes za prvi dan ljeta koji slavim s prijateljima kod mene, ali od prošle godine je nakon jesenske paleži niknulo tu sve i svašta, tako da nebum to mogla zapaliti. Zato sam granje premjestila, a tu na sredinu presadila preslicu, jer je na mjestu gdje MM uredno kosi, pa nebu nikaj od toga...a okolo su niknuli suncokreti, facelija, neveni, peršin, suhe ruže, male maćuhice...

Moj vrt danas:



Poslije sam konečno počela presađivati sobno cvijeće, pa još sam malo sređivala žardinjere i nered pod nadstrešnicom, MM je stavio viseću teglu- košaru konačno na zid, a unutra sam posadila male suzane.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 08:42
Vrt je super, ah krijes, to me podsjeća na djetinjstvo, i ja bih slavila prvi dan ljeta.
Mi imamo uvijeki 22.6. feštu u vikendici - ne zbog antifašizma, iako je to u redu, već isto u čast ljetu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 11:16
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:


 znaš da razmišljam negdje u magli da je zapravo vrt ono od čega bih htjela živjeti, možda jednom...
 
Daj si ti tu maglu rasprsi i OZBILJNO razmisli baviti se zdravom hranom, to je ipak buducnost. Izguglaj si sve moguce kredite i akcije za zenske bizivumen, evropske fondove i poticaje, svasta ima.
Steta da jedna tako mlada i vrijedna osoba ne dela ono ca voli i u ca se razumije..... pa ki ce nas izvuci iz krize ako ne ovako sposobne mlade osobeThumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 13:16
Da baš bi to bilo u redu. Evo ove godine prvi puta se u Rijeci pri srednjoj medicinskoj školi otvara i smjer nutricionizam, biti će to vrlo interesantno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:56
Rijeka53 i Triša, hvala na motivaciji. Već sam planirala pronaći negdje koje ono norme sve po EU uopće trebam zadovoljiti da bi to službeno bilo biovrtlarstvo, ali bojim se da još ove godine radi previše obaveza to nikak neće ići...ali slijedeće možda krenem u istraživanje.

Danas sam normalno malo sadila. Još je ostalo nešto kućnog cvijeća za presaditi, kućna sreća se raširila u susjednu teglu u koju sam ionak prije par grančica nečeg zapiknula - rezultat nakon presađivanja biljki iz jedne tegle:



Evo slike košare koju je jučer namontirao MM na zid:



Ovaj cvjetić sam kupila na placu, nemam pojma kak se zove:



i malo cvijeća u žardinjerama:




Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 23:02
hahahah iz jedne tegle 6 tegli Tongue to može samo Silve
košarica je savršena Heart a i sve drugo je prelijepo naravno
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 23:58
Silvek, samo naprijed u istraživanjima!
Ipak je ljepše raditi ono što voliš nego ono što moraš!!!
Ja u budućnosti svakako mijenjam zanimanje... i radit ću ono što volim smile126

Već uobičajeno nas sa nečim iznenadiš... već je iris lijepo rekla "to može samo Silve"Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.