Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 38>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 19:42
hvala moon,sretno nam obima Smilenije mi problem zaliti ih,bitno mi je da joj listovi ostanu lijepi...za jednu sam rezervirala mjesto u debelom hladu ,al par ih planiram stavit u teglice ,i za njih nemam mjesto nego na suncu 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 19:31
One jesu za sjenu, no znam da u dosta vrtova budu izložene i na direktno sunce. Mislim da ih tad treba jako puno zalijevati, jer to im nije ono što se preporuča. Možda bi im manje smetalo samo jutarnje sunce....možda se netko javi sa svojim iskustvima....sretno s mladicama
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 19:22
i ja sam sretna sto su se ozilile hortenzije,sad samo treba nac gdje cu s njima ,imam problem sa sjenovitim mjestom Confuseda na sunce one ne smiju ili?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 18:37

Jesenas sam za probu (pa što bude) bocnula u vrt par grana hortenzija, sad sam baš išla pogledati kako izgledaju - sve do jedne imaju lisme pupove - ne mogu vjerovati. U dva cvijetnjaka sam također bocnula grančice - i isto imaju lisne pupoljke - baš sam smile213

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 15:51
Ja sam prošlo ljeto dobila na poklon mladu hortenziju,koja jje sad još uvijek u podrumu,kada joj je vrijeme da ju posadim van?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 15:44
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

ja sam ljetos stavila u zemlju par reznica hortenzije,posušila se stabljika ali ja je ne bacam ,ko zna ,možda ipak na proljeće me iznenadi


Od hortenzijinih grana cijeli lijeto pravim štapove za penjanje penjačicama, kao slakiću, dragoljubu, karanfilima i večinom sve te se zakorijene!!  Te koje ne želim zakorijeniti, a one koje pelcam s namjerom, figa!!!

Većinom imam prilike uzeti grančice kada im nije vrijeme za zakorjenjivanje!!  Tako mi lani nisu uspjele Muhlenbergijine, ali sam iz Rijeke donijela prošli mjesec, i sada su pune zelenih lisnih pupića!!



Uploaded with ImageShack.us

Kad vani zatopli, iznosim ih u hladovinu i ostavljam do jeseni , uz povremeno virkanje, naravno i  uz zalijevanje, ipak je to hidrangea!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 16:32
Hvala BB i Dado na ispravku. Kad sam u drugoj knjizi malo bolje pogledala lisce, a jedva da se i vidi od cvijeta, primjetila sam da je od paniculate ovalno.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 14:35
Hydrangea paniculata ima ovalno lisce i slican cvat a ovo je kako je BB rekla Hydrangea quercifolia.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 21:00
Meni se ipak čini da je na slici hrastnolisna hortenzija Hydrangea quercifolia. Kako joj latinsko ime govori, ima lišće u obliku hrasta, koje ujesen poprimi lijepu crvenu boju. Cvjetovi mogu biti sa jednim, ali i s nekoliko redova latica, skupljeni su u cvat u obliku grozda, od težine se povijaju prema tlu.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 20:10
Zribal, cim zatopli, posadi hortenziju gdje po ljeti nebude previse na suncu, one vole hlad, zemlju bogatu humusom i dosta vlage. Mislim, da je ova tvoja Hydrangea paniculata "Grandiflora", prekrasna je. Ja vec dugo zelim ovakvu, vidjela sam je u MBM-u, ali je bila prilicno skupa.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 10:44
Prije par godine u jednom vrtnom centru kupila sam biljku lijepog dekorativnog lista, a ispod je pisalo "hortenzija". Kako nisam znala o kakvoj biljci je riječ, ostavila sam je u posudi. Zimi bi joj listovi opali, a ljeti je lijepo listala, medjutim nije cvjetala. Dala sam si truda i pretražila net, te saznala da se radi o tzv. hrastolisnoj hortenziji. Medjutim, nikakvih podataka o njezinu uzgoju nisam našla. Na prvoj slici je moja hortenzija, slikana danas. Stabljika je drvenasta, a lisni pupovi pokazuju znake života, odnosno, ispod ljuske se nazire zeleni list. Zimi

Na ovoj slici je hortenzija u cvatu, skinuta s interneta.



Molila bih ako netko ima iskustva da me savjetuje što da radim. U dilemi sam kad i gdje da ju posadim. Koji vanjski uvjeti - sunce ili hlad, kako zalijevati, prihranjivati, orezivati.... Hvala
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 21:59
Evo, za one koje interesira, članak iz Večernjaka, Vrt, "Obojite hortenzije po želji"..........."Želite li da vaše hortenzije budu plave, odnosno jače plave nego što su sada, za svaki grm rastopite 5g. odnosno jednu jušnu žlicu aliminijeva sulfata u 5 l vode i zalijte ga otopinom.
Budete li svakom grmu dodali otopinu hidratizirana vapna, rastopivši također 1 žlicu vapna u 5 l vode cvjetovi bi trebali postati ružičasti. Tlo oko hortenzija zalijevajte otopinom jednom na mjesec od ožujka do svibnja i poslije cvatnje do jeseni, pazeći da ne polijete lišće......
 
Još jedan stari recept za plavu boju, staviti oko hortenzije u zemlju komade željeza, npr. stare čavle.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 07:46
Baš je lijepa! 
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 01:57
hortenzija, koja je i tijekom zime vani, u zavjetrini;
sada izgleda ovako





Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 23:38
ja sam ljetos stavila u zemlju par reznica hortenzije,posušila se stabljika ali ja je ne bacam ,ko zna ,možda ipak na proljeće me iznenadi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 17:53
Ma doći će ona k sebi, samo joj moraš dati vremena.Moje su, t.j. prva doputovale obrnuto s kontinenta na more.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 17:38
Malo sam je morala orezat zbog transporta. Sad je na moru, nadam se da će preživjet i obradovat nas na proljeće.
Neka se sve zeleni
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 16:47
Presadit ju možeš iako je zadnji čas.Ali nikako je ne orezuj. Samo suhe cvjetove.
Imam 5 komada i bogato iskustvo. Nakon orezivanja, koje su napravili kao stručni vrtlari, jedva su došle k sebi! Od tada ne diram ništa osim suhih cvjetova i suhih grančica.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 14:52
Najavili su snijeg, i zimu, onda bi bilo najpametnije da ju čim prije premjestimo na drugo mjesto. Budem ju dobro orezala i presadila.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 10:45
Onda bolje pričekat još malo.
Neka se sve zeleni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.