Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pod steljom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pod steljom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:14
ma ne izgleda ruzno a pravila plodoreda i ovdje vrijede. stazu mozes napraviti od špage ( vrtlarstvo.blog.hr)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 22:14
Ja posipam malo vapna, puževi bježe ko ludi, a zemlji i plodovima neće smetati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 21:38
Sjeno je super  nema trave ,ali kod moje šogorice ouž na pužu a ona stavlja sjeno več nekih 3-4 godine .Šta kažete na to ?
MALI CVJETIĆ
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:08
malč od drveta (sjeckani komadići) nije dobar jer smeta korijenju mladih biljaka

no, je li bi bio dobar za ruže?
tamo imam još i tulipane
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 18:07
mislim da ću na staze staviti krupan šljunak tj. kamenje
imam ga u zemlji, treba ga samo grabljama izvući van
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 19:29
LOL  Tako ti ja rješvam problem krađe. Do puta ostavim visoku travu, oko biljaka sijeno, sve izgleda poprilično neuredno i kad ljudi prolaze kažu: Ma to su ti oni zeleni, kod njih ionako ništa ne naraste pa se ne isplati ni krasti. He, he al se nekad i prevare.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 17:37
ma znaš šta... taj vrt s tolikiim sjenom i zbrkanim rasporedom bi mogao ličiti na zapuštanu njivu ...
a prema cesti bih mogla posijati koprivu ... još samo da nađem sjeme
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 11:23
Električnu ogradu, bodljikavu žicu i zaboravio si nekog krvoločnog psa, neću navesti pasminu da se neki vlasnici ne uvrijede.
Hoćeš doći na Kozalu po tu passifloru, ako ti još treba.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 22:35
ja bi dignuo električnu ogradu hehe!
 
srecom moj vrt je nasuprot svih ostalih i gore malo tko ide;)!
 
 
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 19:15
moj čača je naslijdio jako dobar komad zemlje, visoke podzemne vode, i u najgoroj suši sve raste

jedini mi je problem: krađa
daleko je od nas, no u blizini glavne ceste Ši-St
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 16:59
Sve ovisi o tome kakvo tlo zelis... propusno ili ne...
 
Tako ukoliko zelis da imas vlage, nemoj micati glinu.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 16:36
ako im je dobro, nema potrebe popravljati, ionako ćeš za koju godinu imati dovoljnu količinu humusa iznad gline
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 15:41
sve više razmišljam da ne diram tu glinu jer dobro drži vlagu. vjerojatno ću sve ostaviti kako je jer biljkama koje uzgajam i ne škodi..
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 15:15
smile55Pozdrav Osbourn,
    knjiga "Vrt bez motike" je i meni zakon. Moj vrt je vrlo sličan tvome, teška glina. Svake godine stavljam stelju od sijena oko rajčica i stvarno se super pokazala. Jedini je problem pronaći toliko sijena d mogu prekriti sve preko zime pa se onda ubijem od muke kad naraste travurina. Ove godine imam hrpu piljevine od bukve i to dosta krupne, od rezanja motorkom , baš ću probati kako će se na pokazati kao malč.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 15:38
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 12:13
da preporucio mi je da ukopam biomaterijal (lišće, sijeno, kompost, grane u malim kolicinama jer zakiseljuju tlo, rekao je da takodjer mogu pepela od DRVA ne ugljena posut jer je on bogat kalijem). sve se to lijepo ukopa i nakon 2,3 godine zmlja ce se popraviti.
biljke koje rastu naravo neće imati koristi od toga osim od kompostiranih komada ali s vremenom...
 
dakle na proljeće kada se zemlj ocijedi od vode dižem "svježi" dio sijena, onaj stariji ukopavam, novu kompostnu hrpu ću također razgrnuti po vrtu, nabacati lišća iz šume i sve to ukopati (ok ne ja negu susjed al dobro hehe).  kasnije sa finom frezom još jednom proći da se one vlike gute zemlje usitne (inače to se ože i prirodno riješiti ako se ore na jesen mraz će zalediti zemlju a vjetar tući i "komadati" odnosno usitnjavati, no treba vremena. kad sve to završim opet vraćam sijeno!
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 11:45
molim drago mi je da ces krenuti iznova a jamcim ti na osnovi svog 3-godisnjeg iskustva da ce ti se planovi ostvariti ako napravis kako treba.
 
ja imam glinovitu zemlju i evo vec 2 ana razmisljam da li da preorem zemlju i ukopam dio sijena? i drugog biootpada naravno. o tome ću se konzultirati sa profesorom iz bivše srdnje koji je zaslužan za ovu revoluciju:)
 
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 11:32
Moram priznati da sam dobila volju za sadnjom povrća. Radi posla , zadnje 2 godine nisam sadila ništa- razlog - nemam vremena za plijevljenje, a kad dođe vikend malo bi šalabajzala.
Tako da su u povrtnjaku ostale samo jagode i ribizli.
Mislim da ću se ove godine malo poigrati sa sjenom.

Inače sam sav biootpad (ljuske krumpira, voća, jaja i sl) uvijek pobacala po vrtu- i zaista nije izgledalo ljepo.

Hvala na savjetima Osbourne!smile55
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 23:35
Ta masina za mljevenje je odlicna stvar! Pogotovo kad bi se moglo iznajmiti kod nas. Eh .
A kazem ovdjhe je obicaj stavljanje piljevine jer onda brze isklija ali bas mi se ne svidja,nemoguce je poslje ocistit npr blitvu a da se ne nadje komadic te piljevine a i okus je drugaciji.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 21:27
sjecam se eko udruge iz opatije, dolazili su k meni pomoc mi napraviti kompost i to besplatno, no nisam ih kasnije vise mogao dobiti na isti broj.
donijeli su mi onu masinu za sijeckanje i cak su je unajmljivali za 10kn na dan. s tim bi se dobro dalo nasjeckat te vece grane i dobiti malc. no vjerujem da je sijeno jednako dobro ako ne i bolje. pogotovo ako imate polutrulog..moze se lijepo oblikovati.  a u ostalom nije problm mali red tek niklih biljaka oplijeviti prekopati i zaliti.
 
ako imate sternicu ili bunar kad padne snijeg nabacajte ga unutra kako bite dobili na količini. to ja radim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.