Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 20:12

moj anthurium
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 16:23
Bice cveta i kod tebe, ne visimo ti i ja dzabe na ovoj temi LOL!
Pregledala detaljno pacijenta Wink
Dg. Izrasline,  nepoznatog karaktera, primecene na pojedinim mestima bez indikacija da bi mogle prerasti u cvet Tongue
Preporucuje se: redovno uzimanje vitamina,cesto tusiranje, blago klimatsko lecenje, bez potrebe za vecom kolicinom zracenja.
Obavezno: pracenje stanja i redovne kontrole. Big%20smile
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 13:02
evo ga konacno, nesto se crveni, mislim da je cvijet. a to znaci da jos uvijek ne znam sta su oni pupovi. jel ti mimar imas te pupove?
...sreca prati hrabre...
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 22:48
Bravo,Mimar.Vrijedilo je čekati Wink .Moja reznica je nakon više mjeseci pustila žilice i polako napreduje Smile .Uslikam je ovih dana Wink
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 13:20

Dugo sam cekala, samo je izbacivao lisce. Otprilike tako zalivam i ja, ponekad ga i po  liscu poprskam , kada su velike vrucine, ali pogotovo tada nikako na sunce, dobije tamne mrlje i list se susi.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 09:52
jojjjjj, moj je prepun pupova i nikak da se pokrenu, ali je dobio jedan novi izdanak iz kojeg mu rastu listici. kolko cesto ti svog zalijevas? ja svakih tjedan, mozda 10 dana. onak kad primijetim da je zemlja suha.
...sreca prati hrabre...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 08:22
Zaboravih, sva cetiri pupa su krenula iz samog sredista bokora, nista sa strane.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 08:19

Vida. hvala. Mislim da bebac Wink ima oko mesec dana, nisam bas sigurna jer sam ga u zadnje vreme zapostavljala u besu sto ne cveta. Juce primetih da su krenula jos dva pupa, pa cu ovog puta obratiti vise paznje na to. Shvatila sam da ga ne treba premestati ni previse zalivati, naci mu mesto sa puno svetla i ranog ili kasnog sunca i prehrana, neizostavno!

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 17:21
Aajme, prekrasan je! daj mi reci koliko je star cvijet i kolko mu je trebalo da iz pupa dodje do cvijeta?
...sreca prati hrabre...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:13
Vida, ne brini, nisi usamljena Wink ima nas jos na ovoj temi. Cekala sam nesto i ...napokon docekala Big%20smile! Posle onog cvetanja kod kupovine je konacno resio da me obraduje cvetom, krenula dva pupoljka, pogledajte jednog malca...
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 16:14
cini mi se da samo ja trabunjam o anthuriumu :)) nego, vidjela sam jedan prekrasan primjerak na flori, biooo je ooooogrooooman, sigurno visok 1,5 metara i bujan i to za samo 206kn. joooooooj da ga imam kud staviti.. prekrasan je. i u prilicno je maloj tegli, tak da sam sad sigurna da je moj u prevelikoj :)
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 20:52
hvala. ludo me zanima kaj je to, budem se raspitala po vrtnim centrima.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 15:09
[QUOTE=vida7hr]

jel vidite ovaj pup? to je o cemu sam pisala pa ako netko zna..
 
 
Vida 7hr, koliko ja znam to nije pup od cvijeta koji se vidi na slici.Kod anthuriuma znaju krenuti iz stabiljke nešto kao nalik korijenu,i nije cvijet.Stabiljka cvijeta kreće iz unutrašnjosti grane lista (pri samom kraju lista prema stablu).Dakle ,sa suprotne strane ovoga kao na slici.
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 20:56
ajme, izludjuje me ovo neodgovaranje!
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 18:10


jel vidite ovaj pup? to je o cemu sam pisala pa ako netko zna..

ž

a ovo je moj flamingov star godinu i pol :)) jako sam ponosna na njega, znam da i nije bas najgusci, ali tek mi je prije koji mjesec poceo davati listove i od onda se jako volimo :))
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 19:15
ma moji su skroz maleni pupovi, ko tockice, i rastu sa strane na grani pa se zato nadam, ima ih 5, 6. jako bi bila sretna da su to cvijetovi. inace, tvoj primjerak je prekrasan! u svakom slucaju, HVALA NA ODGOVORU, vec sam izgubila nadu! :((
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 20:55
Nadam se da ne izgledaju ovako ovo su nazalost, samo pupovi novih listova.


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 09:15
moj flamingov je pun nekakvih pupova, jesu li to na pomolu novi cvijetovi????
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 21:22
Jesu,lijepi su...ali ima ono "ali" ...ovo nije njihova godina!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 09:46
I, zamisli, opet kad idem po prodajnim centrima gledam baš njih. Stvarno su predivni, ali ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.