Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lewisia cotyledon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lewisia cotyledon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 07:17
Upravo kako si napisala. Cvatu uglavnom u 5/6 mj, no neke, počnu već u 4, ili kasnije u 7. Nekoliko godina se bavim tim lijepim biljkama, bilo je i razočaranja kad mi ih je jako puno propalo, važno je upotrijebiti odgovarajući supstrat. Ove godine čekam da procvatu hybridi koji cvjetaju u 6, mj. i ponovno u 9.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 22:27
Baka Bea, kad zapravo cvjetaju Lewisie? Da li to ovisi o kultivaru, pa su tako jedni raniji, a neki kasniji, cvjeta li samo jednom u sezoni ili ponavlja cvjetanje tijekom sezone?

Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 22:22
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Krasan cvijetak - slažem se al' kod mene nije uspio se održati u kamenjaru (imala sam dvije lewisie) i preko zime nestao!
Stoga, uživat ću tvojima, tj. vašima!


Misliš da se smrzao? Lewisie izdrže hladnoću do -10. Hm, ali trebaju jako dobro drenirano tlo u kojem se ne zadržava voda, pa je mogućnost smrzavanja korijena manja.

Ja sam na Lewisie ''naletjela'' pri kupovini cvjećarskih spužvi, lonaca i ostale cvjećarske pozamenterije. Dobro je znati gdje ih ima, samo da se upišem u listu.Big%20smile
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 21:57
Lewisia podnosi niske temperature na kontinentu, ali ne i alkalično tlo i suviše vode.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 21:37
Krasan cvijetak - slažem se al' kod mene nije uspio se održati u kamenjaru (imala sam dvije lewisie) i preko zime nestao!
Stoga, uživat ću tvojima, tj. vašima!
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 18:50
bas je krasan,sviđa mi se. znači put pod noge do MBM-a 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 18:48
Originalno poslano od člana Perla Perla napisao:

Lewisie sam vidjela u prošeli četvrtak u MBM-u Lučko, posađene u kamenjar pored kafića i jezera u hali s vrtlarskim priborom.Sadnice nisu imali ili ih ja nisam uočila, ali kako smo se divili tim cvijetićima, vjerojatno mi nebi promakli da su bili izloženi i ponuđeni na prodaju. Ni sjemenke nisu imali.

Perla, pa što ih tražiš po .... trebala si tražiti znaš već gdje. One koje su prve procvjetale već su partile, a već postoji popis želja (narančasta s duplim cvijetovima, bijela, magenta..... poz...
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 14:49
Ja volim cvijeće koje izgleda onako "na divljaka" , prirodno i spontano.
 
Oduševile se me odmah kada sam ih ugledala.  U Rijeci ih ima u bivšem Briku po 25 kn/kom, većina izgleda dosta jadno, pa se nadam da će možda sniziti cijene.
začin mora teći
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 14:26
Evo linka za Lewisie
 http://www.wildgingerfarm.com/Lewisia.htm
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 14:00
Lewisie sam vidjela u prošeli četvrtak u MBM-u Lučko, posađene u kamenjar pored kafića i jezera u hali s vrtlarskim priborom.
Sadnice nisu imali ili ih ja nisam uočila, ali kako smo se divili tim cvijetićima, vjerojatno mi nebi promakli da su bili izloženi i ponuđeni na prodaju. Ni sjemenke nisu imali.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 05:50
bubica78, cvijetak je prekrasan, Lewisia ima poprilično vrsta, mislim da su zaslužile posebnu temu. Na jednoj malenoj biljčici sam nabrojala 116 cvjetova. Zanimljivi su hibridi, ima ih u narančastoj, ružičastoj, bijeloj, crvenoj i žutoj boji. Dala si mi ideju kako ih smjestiti u kamenjar, hvala, juniperusi definitivno idu van iz kamenjara. poz...
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 23:14
i ja bi to!
prekrasno cvijeta...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 23:46
stvarno je krasan...smile55
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 22:01
dugo nisam vidjela ovako krasan cvijetić,  sukulent:
 
Lewisia cotyledona
 
 
 
ovako to izgleda u prirodi:
 
 
 
začin mora teći
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.