Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kućna sreća - Helxine soleirolii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kućna sreća - Helxine soleirolii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 15:31
Moje kućne sreće koje su na prozorskim daskama krenule su u invaziju na prostor u susjednim teglama: nevjerojatno kako se lako mogu razmnožiti na taj način, evo slike jedne:


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 14:20
hehe moja je sad jadna neka dobila je sisanje :)
sad raste ponovno :D ali napreduje napreduje :) inace i trebate ju osisati s vremena na vrijeme skroz skoro jer se  njij donji listovi pocnu susiti pa to sve onda pada :) a ona sto je vani prekrila sve zivo :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 10:15
I obavezno na prozor...Primjetila sam da puno bolje raste i razmnožava se na prozorskoj dasci nego kad je negdje u kući na polici
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 08:24
p to sto je zdravo odvoji u nove posude i zemlju... samo nemoj pretjerivati sa vodom da ne trune
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 08:20
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

samo ju razdjeli ... i posadi u novu posudu
 
Mislim da je ne mogu razdjeliti jer mi izgleda kao da je trula, ali ima par zdravih pelcerića, koje sam mislila jednostavno presaditi i probati spasiti što se spasiti da....
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 15:19
samo ju razdjeli ... i posadi u novu posudu
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 14:32
Ja sam bila kupila na placu malu i izgledala je super, ali nisam znala i zalijevala sam je po listovima i sada je dosta jadna, probat ću je zapelcati....Disapprove
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 15:05
ja svoju držim u kamenjaru i prvo se bila malo nećkala,ali onda se lijepo razrasla,čak je i cvijetiće imala....kako će preživjeti zimu ne znam...vidjet ćemo na proljeće...zaboravila sam nešto reći...kako je skoro uginula i najednom se oporavila...lišće je bilo drugačije Confused ili sam ja uzela skroz krivu sliku..idem vidjeti (sama sebe sam zbunila)


Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 20:41
smile94Jako je bujna i lijepa!
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 20:39
Evo moje srećice

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 15:12
Da li itko ima pelcer viška???
 
Ja sam je bila dobila od jedne naše forumašice ali nije mi uopće napredovala.....Disapprove
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 01:32
 Evo i moje, imam je zahvaljujuci Donati...jos je malena, ali sam jako ponosna na nju...


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 10:43
Lavandablue, ovo nije 'Kucna sreca', odnosno Soleirolia. Eno je gore na fotki od Teaa-e.
Aglaja
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 05:15
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 05:09
 
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 05:00
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 04:59
Evo slika moje 'srecice', pa molim za odgovor da li je ovo sto ja imam Kucna sreca ili nijeQuestion
p.s. ima roze-pink cvetice, zaboravih koje su boje, a bas pre neki dan mi je procvetala pa se podsetih smile64  smile219
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 10:26
hehe hele posadi ju onda vani :) ja ovu svoju sisala prosle godine i bacila s terase u vrt pored kuce i sama se primila evo i zimu je prezivila vani :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 15:49
Ako je neko zinteresovan, mogu mu pokloniti reznice, zasadila bih ih najpre, sad je pravo vreme u prolece za to, jer se kod mene sada najbolje razmnozava, a i trebam je orezati.
 
Ko je zainteresovan neka se javi.
 
Sto se tice isporuke, to ne znam kako bi izveli, jer sam ja u Vojvodini.
Ako moze postom, onda super.
I ako neko dolazi u Vojvodinu, super.
 
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 15:43

lana2,

nasla sam neke linkove za helxine soleirolii :
 
 
Jos moram da proverim da li je to to sto ja imam.
Jos ne nadjoh slikicu ove biljkice sa cveticima, ali pise da postoji vrsta i sa cveticima.
Ovde pise da uglavnom sluzi kao pokrivacica tla - slika: http://www.pepinieres-ezavin.com/mdf_def/phot70.html
, ali se moze i oblikovati po zelji (kod mene zivi kao viseca balkonska biljkicasmile184)
Inace interesantno je kako je englezi nazivaju: Gledaj svoja posla LOL, bebine suze, andjeoske suze,
Family: Urticaceae
Synonym: Helxine soleirolii, Soleirolia corsica, Parietaria soleirolii
Sun Exposure: Sun to Partial Shade, Light Shade, Partial to Full Shade, Full Shade
 
Slike sa neta:
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.