Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže u komi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže u komi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruže u komi
    Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 17:53

Evo, pročitaj si o crvenom ulju
http://www.herbos.hr/Default.aspx?art=207&sec=150
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 17:40
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Ja obično obavim zimsko preventivno prskanje crvenim uljem u omjeru 3 dl crvenog ulja na 10 l vode. Pokazalo mi se izvrsnim za zaštitu ruža od bolesti i štetočina. Prska se kada je temperatura minimalno +4 stupnja C, kada kreće vegetacija. Kada su već jednom formirani pupovi više ni slučajno nemojte prskati crvenim uljem.


Sta je to crveno ulje? Koji sastojak ima u sebi? Jel to nesto na prirodnoj bazi?
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 09:17
Ja obično obavim zimsko preventivno prskanje crvenim uljem u omjeru 3 dl crvenog ulja na 10 l vode. Pokazalo mi se izvrsnim za zaštitu ruža od bolesti i štetočina. Prska se kada je temperatura minimalno +4 stupnja C, kada kreće vegetacija. Kada su već jednom formirani pupovi više ni slučajno nemojte prskati crvenim uljem.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 09:11
Nema druge...orezivanje što ste i napravili i špricati sa Baycor WP-25, Bayleton special, Antracol BT, Rubigan ili Saprol.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 18:44

Od puste brige više neznam ni da li sam već pisala. Doista mi hitno treba pomoć, pa se toplo nadam da je tu mjesto ovoj temi. Počelo je s pepelnicom na jednoj mini ruži. Sad je već na tri. To su sve osim te mini ruže stare višegodišnje ruže i ne bih ih rado izzgubila. Rečeno mi je u poljoprivrednoj da ih srežem do zdravog dijela, što sam i napravila i polijem sumporom. I to napravila. Uz pepelnicu imaju malo žutih listova, pa se bojim da nije još što...Dato mi je dodatno da polijem odmah iza sumpora s Actarom 25 WG, radi pauka i lisne uši. Da li je to točno. Ako da na koliko vode da razmutim 4g. Ili da uzmem nešto drugo. Kod nas ima kupit samo Rubigan, Mankozub i Tilt. Imam samo 15 ovih ljepotica. Ne bih škrtarila na zaštiti ali nemam gdje ni s ostatkom fungicida. Što mi je najbolje uzet. u koliko navrata ponovit i koliko dugo i gdje to smijem skladištiti. Hoću li uspjet još išta napraviti ovako. Molim hitno savjet.CryCry

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.