Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razmjena...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razmjena...

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Razmjena...
    Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 09:55
Paket je stigao, hvala puno...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 18:47

Irisi krenuli danas put Kutjeva!

Ubacila sam sjeme echinacee purpurea White Swan i Pink Double delight. Pa ako već imaš, udjeli nekom tko nema!
 
lp
 
p.s. Isprazni sandučić!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2011 u 12:56
Hitno poklanjam oko 3 ribice nigirća za akvarije (Archocentrus nigrofasciatus) zdravi su i redovito se razmnožavaju, poklanjam ih zato što smo mi nabavili diskuse, a nigrići su agresivni i teritorijalni pa ih je najbolje držati posebno, među njima je i jedna rijetka vrsta nigrića koji mijenja boju i reflektira svjetlost, poklanjam, preuzimanje u Kutjevu...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
nada123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 23:58
Starmislim da bi se kod mene našla koja ukrasna dijetelina s četri lista mislim da roze cvate samo moram pričekati da iznikknu naznam točno gdjeje ako te zanima adresu na pp čim izniknu šaljem
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2011 u 10:39
Nada, nažalost, sjemenje sam već obećao nekome, sorry...

Tražim lukovice Oxalisa, ukrasnih djetelina, svih boja i sl...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
nada123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 23:34
Clapbok antune opet ja može meni sjeme bradate bijele perunike antun josephine
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 10:41
Nada, odrozde imam ali možemo se mijenjati na jesen...

FLORAMYE može...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 00:07
Može koji rizom mini perunika?
 
P.S. Nisi mi posalo adresu za one irise!
Na vrh
nada123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 23:22
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Uređujem jednu sunčanu gredicu na ranču pa mi je potreban bijeli klematis i bijeli ili narančasti orijentalni mak a može i bijela hortenzija, Nada može, ali ogrozda nemam, ako imaš nešto što tražim u o


vom postu ili neko narančasto ili bijelo cvijeće, može to...

bok antun bijelu hortenziju ni ja nemm ija sam u potrazi za njom imam jedino narančasti neven   neznam dali si razumio ja imam ogrozd pa ako želiš mogu ti poslati on se razmnožava reznicama ili na jesen žiljem ja sam ubola samo grančice u zemlju i par puta zalila i sad imam veliki grm pun roda
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 21:33
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Tražim ako netko ima kornjače čančare i da je u mogučnosti dovesti to do Kutjeva...imamo dvije ali nikako da imamo pomladak pa ako netko ima da poklanja zbog nedostatka mjesta ili sl. mi smo slobodni...



Čančara (Testudo hermanni) u Republici Hrvatskoj je zakonom zaštićena vrsta životinje. Zaštita je određena Pravilnikom o zaštiti pojedinih vrsta gmazova (Reptilia), Državne uprave za zaštitu kulturne i prirodne baštine, temeljem članka 13. stavka 2. Zakona o zaštiti prirode ("Narodne novine" br. 30/94 i 72/94).
Prema ovom zakonu pojedina biljna i životinjska vrsta koja ima zaštitu Države je vrsta koja je ugrožena ili rijetka. Strogo je zabranjena svaka radnja kojom je se ometa i uznemiruje u njenom prirodnom životu i slobodnom razvoju (rastjerivanje, proganjanje, hvatanje, držanje, ozljeđivanje i njegovo ubijanje, te oštećivanje njihovih gnijezda ili legla i obitavališta). Zabranjeno je i prikrivanje, prodaja, kupnja i otuđivanje ili pribavljanje na drugi način zaštićene biljke i životinje, kao i njegovo prepariranje. Za svaku prouzročenu štetu nedopuštenim radnjama u odnosu na ovu zaštićenu životinjsku vrstu, a prema članku 1. Pravilnika o visini naknade štete prouzročene nedopuštenom radnjom na čančari utvrđena je kazna u visini od 4.000,00 kn. Ova vrsta kornjače nije zaštićena samo na nacionalnoj, već i na internacionalnom nivou (CITES) i za njeno držanje morate imati posebnu dozvolu nadležnog ministarstva.

Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 20:49
Uređujem jednu sunčanu gredicu na ranču pa mi je potreban bijeli klematis i bijeli ili narančasti orijentalni mak a može i bijela hortenzija, Nada može, ali ogrozda nemam, ako imaš nešto što tražim u ovom postu ili neko narančasto ili bijelo cvijeće, može to...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
nada123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 16:10
Clapmože meni rizomi mini perunika a ja za tebe imam ako želiš nekonkaže josta a neko ogrozd
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 15:35
Također nudim rizome mini perunika...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 20:55
Tražim ako netko ima kornjače čančare i da je u mogučnosti dovesti to do Kutjeva...imamo dvije ali nikako da imamo pomladak pa ako netko ima da poklanja zbog nedostatka mjesta ili sl. mi smo slobodni...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 20:54
Pošto vidim da nitko ne reagira na oglas, idem ja nešto ponuditi pa se onda možda jave potencijalni suradnici u stavranju vrta

Nudim sjeme plavih i bijelih pakujaca, sjeme sakupljeno danas, biljke su bile blizu pa je moguće da među sjemenkama ima i neki hibrid...

Nudim sjeme divlje žute perunike - Iris pseudacorus - a može i sadnice...

To vam je super ako u blizini imate neku livadu ili jarak koji nije ničiji pa razbacate sjeme i za par godina pun jarak perunika koje cvatu lijepim žutim cvijetovima...

Sjeme visoke bradate perunike sorte " Aunt Josephine "...



Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 20:50
Vratih se iz Irske i ostadoh zatečen prekrasnim vrtovima i prostranim zelenim travnjacima...vrtovi su uglavnom niski bez većih drveća, samo grmlje i prekrasno ukombinirani cvijetnjaci sa vrlo malo vrsta cvijeća ali u velikim kolićinama...evo jedna slika koja prikazuje vrtove uz cestu u Dublinu tj. središtu glavnoga grada...



A ovo je u jednom mjestu koje se meni najviše svidjelo, ime piše na slici, koja je prekrasno okružena zelenilom i papratima ( koje kod nas vjerojatno nigdje ne bi ovako uspijevale )...



Tako mi putem u busu, padne na pamet ideja o stvaranju Irskog primjera vrta, tako da sam napravio neki spisak da bi nabavio neke biljke, pa evo :

Sadnice:

Paulownia - nije bitna vrsta samo neka brzo raste zato što mi je potrebna hladovina da bi mi uspijevale druge biljke...

Grmovi razno razni - niski visoki, mirisni smrdljivi
, zeleni crveni žuti , bilo kakvi...

Zlatna kiša, ono drvce koje ima žute grozdaste cvijetove...

Mirisna grahorica - ako mi netko na jesen može sakupiti sjeme...

I to je to, osim ako se netko još nešto sjeti da ponudi...

Inače, pitajte ako nešto tražite zauzvrat, rado ću vam poslati nešto...

Pozdrav i hvala....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:13
Može Antune007, samo pošalji adresu na pp!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 10:54
Još uvijek ih želim, dakako, tek sad ih i želim :-), može na jesen?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 11:33

Može, šaljem na jesen, samo pošalji adresu na pp!

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 07:40
Želim JA, ako nešto trebaš, a ja imam javi mi! Vračam ti poštarinu za Iris.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.