Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puničin jastuk - Echinocactus grusonii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puničin jastuk - Echinocactus grusonii

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Puničin jastuk - Echinocactus grusonii
    Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 23:51
Impozantni cupavci ! Clap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 23:37
Evo što se dogodilo s mojim. Kako je ovo ljeto bilo dosta kiše, a svi kaktusi su vani, nisam ni zaljevalja, na kraju ljeta sam primjetila da se ništa ne zeleni niti ne raste, a ja sam pored njega posadila stapeliu Confused smile185, koja se raširila po cijelom pitaru, isisala kaktus, ušla u njega i u njemu procvala








život je more
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 18:21

Ovo je sličica kaktusa sa svima poznate šetnje Bolom! Da li netko može reči koja je vrsta !!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 07:18
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Miss M, gledajući tvog intermediusa sve mi je jasno. No pošto ima vidno kraće iglice od prosječnog grusonija pokušao sam ga uvaliti u intermediuse,
ali ako ne ide, ne ide.

Dobro jutro,
prava klasifikacija grussonia se može odrediti kada bude veličine između teniske i rukometne lopte......
Pozdrav............schumySmile
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 18:19
Miss M, gledajući tvog intermediusa sve mi je jasno. No pošto ima vidno kraće iglice od prosječnog grusonija pokušao sam ga uvaliti u intermediuse,
ali ako ne ide, ne ide.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 17:42
Prvi ti može proči kao albispinus ali ovaj drugi ne bodlje na intermediusu su kratke puno krače nego na ovom tvom kao što možeš vidjeti na mom intermediusu i ne postaju duže s rastom stalno su tako kratke.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 08:48


Dali bi zadnji lijevi mogao proći kao echinocactus grusonii albispinus
a prvi lijevo kao echinocactus grusonii intermedius ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 02:05
majcka, da u pravu si. Kada će tvoj grusoni zaista puno porasti biti će veliki, možda još veći nego ovaj sa slike:


slikano preko ljeta 2011.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 23:07
Kad ja porastem... mislim puno porastem in ja ču imati... Sada imam tek takvoga:
U društvu s Matucana madisoniorum i nekom stapeliom. I kad zaista puno porastem, i grusoni če biti nekoliko veći. smile126
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 23:44
ovo su moji brevispinus, intermedius i grusoni koji je sad puno veći ovo je stara slika od prije dvije godine.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 23:28
Još malo škole iz gradiva koje se zove "echinocactus grusonii":
1.)  Cvjetaju samo primjerci u starosti od 30-tak godina (!!??!!)
2.) Jako je izdržljiv i otporan, najviše mu smeta stalna vlaga, zalijevati ga moramo samo kad je podloga potpuno suha
3.) Zimi se drži na hladnom mjestu, ne ispod +5°C, pogotovo noću
3.) Naraste od 1,0÷2,0 m u promjeru, visine do 0,9 m.
4.) Reprodukcija mu je isključivo iz sjemena, zato je mlada biljka izrazito skupa
5.) Cvjeta u kruni na vrhu tjemena, žutim cvjetovima koji izbijaju iz paučinastog opleta
Pozdrav........schumy

**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 09:22
Ovi kapitalci su zakon!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 08:47
schumy odlični su, pravi kapitalci
 drugi mi je čak i ljepši od prvoga
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 07:26
Evo imog doprinosa ovoj temi:
Ja imam dva avrijeteta echinocactus grusonii:
1.) echinocactus grusonii hildm. 1891:
Ovako je izgledao 2007. godine:


A ovako izgleda danas, (slikano u 10/2011. kada sam kaktuse spremao u zimovnik):




2.) echinocactus grusonii fa. inermis:

Slikano u 10/2011. kada sam kaktuse spremao u zimovnik:





Echinocactus grusonii:
Postojbina (prirodno stanište):  Queretaro de Arteaga - Mexico (Sjeverna Amerika)
Cvijet: Žuti

Pozdrav.schumy




**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 10:37
Evo i mog grusoniia, ko zna dal će ikad doživjet veličinu i starost ovih s prethodne slike

Uploaded with ImageShack.us
Ovog sam dobio na poklon, star je gotovo četri godine i veličine je teniske loptice, imam još nekoliko maleckih koji nimalo ne sliče ovome ali ih je ljepo pratit kako napreduju
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 01:15
Ovakovo nesto kao ova slikica ispred , to jos nisam nikad vidjela !   smile181  Predivno , velicanstveno !
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 00:40
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 21:02
smile183 
Gospod e GOLEM!
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:54
Zavisi,
ali moram priznati da to radim i to ljeti redovito, svaka 2 tjedna.
Trenutno imam Green Vitalovo gnojivo za kaktuse i sukulente kupljeno u Baumaxu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:39
Kažeš u 5 – 6 godina od tenis loptice pa do košarkaške lopte. Izdaj nam tajnu, sa čime prihranjuješ svoje pikavce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,750 sekundi.