Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj lijepi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj lijepi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj lijepi vrt
    Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 10:37
Domingo, ja bih podrezala biljku i nakon tri dana izvadila gomolje, pustila ih da se dobro prosuše i nakon toga pospremila ih na suho i hladnjikavo mjesto do proljeća, kada se gomolji dijele i sade.E , sad, neki gomolje prekrivaju pijeskom i tresetom, ja ih nisam pokrivala, dok sam se bavila kanama i bile su u redu.
Lijepi pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 08:57
Ima vremena za tikvice......otkako je zahladilo, brrrrrrr.....a ima toga još za unjeti u kuću i veliki limun, dalije još cvijetaju.
Što bi napravili s kanama sada?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 21:05
nista novih slikica...al volim pogledati i stare slicice. uzivala sam gledati opet..nadam se da si saznao za tikvice.. 
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 14:54
bok.....uvijek nešto tražim, čačkam po forumu, tražim informacije.
Što ne navratiš do mene s tom gauromsmile71
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 13:28
Pazim na jednu malu za tebe.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:23
smile120
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 13:08
Originalno poslano od člana kamilica kamilica napisao:

Domingo, imaš li ti gauru?


Nemam.....prvi put čujem i vidim
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 13:05
bromelija.....ne brini zapisao sam te

U prošli petak sam saznao da sam kupio izrazito lošu zemlju...iz Baumaxa  ona u bijelim vrečama je došla iz Ukrajine. Navodno su padale teške kiše i bile su poplave. Vjerojatno je voda isprala najvažnije mikroelemente.
Danas radim nove pelcera za nagodinu.
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 13:33
Domingo, imaš li ti gauru?
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 16:37
i ja sam imala takvu lani i isto je bila nikakva dok ju nisam presadila van i pripazi sa zalijevanjem nevoli puno vode. cvijece je prekrasno i da ako ce biti koja sjemenka duple dature viska bila bihSmile
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 10:04
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

domingo dali mi možeš reći gdje si nabavio sjeme sviđaju mi se biljkice, vidjela sam ih kod shashe jako su lijepe, dekorativne smile143

Mlade sadnice amaranthe tricolore
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 18:47
Maslačak....hajde da nešto zajedno napravimo...da nešto promjenimo?!?!
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 17:58
joj oprosti nisam citala da si musko...oprostiEmbarrassed  al cvijece ti je fantasticno a to sta ti vene i stoji na mjestu tako je i kod mene...
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 16:55
a da nije problem u zemlji ????'
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 16:16
gotovo da nema ni cvijetića, a da ne govorim koliko je trebalo da naraste
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 16:14
Kako to izgleda stvarno.....gotovo se nisu pomakli 3 mjeseca




Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 22:34
20% dusika,20% fosfora i 20% kalija
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 22:26
Mislim...kaže 20% N
                    20% P
                     20% K
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 22:22
Mislim lijepo od tebe....na tvojoj pomoći. Želio sam nešto jednostavnije....onako da mogu razumjeti.

Imam samo utisak da sam prošle godine bolje koristio gnojivo ali koje sam si sam pravio od koprive, gaveza i stolisnika.
Ove godine sam mislio da ipak koristim kupljeno gnojivo ....želio sam da bolje i bujnije cvijeta......na žalost dobio sam baš suprotno
Ovdje piše 20:20:20......ima tu još koječega.
Kaže još: VRHUNSKO TOPIVO GNOJIVO....za uspiješan rast i cvijetanje.
Dolazi iz Nizozemske....jedna mala žlićica na 10 litara, jednom tjedno....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 21:03
Prvo NPK (dušik, fosfor, kalij),

Za različite bilke i različite stadije eazvoja biljaka potrebe za npk su različite.

Tako za sulfrinije imaju neke posebne omjeri npk+ dodatci koji su u kristalonu navedeni.

Evo neki primjeri

<>http://209.85.135.132/search?q=cache:7Zb5DHCQoHsJ:www.petrokemija.hr/Default.aspx%3Ftabid%3D78+npk+gnoivo&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr

ili


Kakve su karakteristike NPK gnojiva i može li se njime gnojiti bilje i u proljeće?
    – NPK gnojiva su kompleksna gnojiva koja obično sadrže elemente najpotrebnije biljkama – dušik, fosfor i kalij – u različitim omjerima i postocima. Pri osnovnoj obradi tla u jesen koristimo NPK gnojivo s manje dušika, a više fosfora i kalija kao što su formulacije 7:14:21, 10:20:30 ili 8:26:26. Kod predsjetvene obrade tla, npr. prije sadnje povrća, možemo upotrijebiti NPK s ujednačenim omjerom spomenutih hranjiva kao 11:11:16, 15:15:15 ili 13:10:12, dok se za prihranu biljaka može koristiti NPK 18:9:9. Dušik se u NPK gnojivu nalazi u različitim spojevima od kojih neka biljke može iskoristiti odmah, a neki se postepeno razgrađuju i postaju pristupačni biljkama. Prema tome, možemo zaključiti da se neke od formulacija NPK gnojiva mogu primijeniti i u proljeće, no ako je vaše tlo u vrtu bilo dobro pognojeno u jesen pa mu samo nedostaje dušik, tada se za predsjetvenu obradu i prihranu češće koriste čista dušična gnojiva. Jedno od tih gnojiva je UREA s 46 posto dušika koja djeluje nešto sporije – pa se stoga najčešće upotrebljava u rano proljeće. Za prihranu se obično koristi KAN u kojem ima 27 posto dušika u obliku koji je brzo pristupačan biljkama što je osobito dobro za kulturu kraće vegetacije kao što je povrće.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.