Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echinops ritro ili globus čičak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echinops ritro ili globus čičak

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Echinops ritro ili globus čičak
    Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 19:56
LOL kakvo bodenje, stvarno neznam što tu bode.
Možda bode oči ljepota njegova cvijeta. LOL
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 19:33
Lijep je Belica. Čitam o bodenju, pa on je tako nježan i ne bode. uostalom zar ruže ne budu pa ih se ne odričete. Imam u vrtu i bodljivijih, npr. kotrljana 5-6 vrsta pa ih se nikada ne bih odrekla LOL
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 18:57
Baka Bea, prepoznajete li me?
Puno hvala Heart


belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 13:15
Istra :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:58
Super. Lokacija? Zg? 
belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:57
PA nema ga zato jer je dosta rijetka biljka, a i puno rasadnicara barem u mojem krugi niti nezna sta su echinopsi. Imam taj kultivar.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:53
tražim onaj tapow blue kultivar.. a to kaj bode.. neka bode. zainteresirana sam za sadnicu kao što već govorim... a neznam zašto ga ne bi bilo po rasadnicima kad neki kažu da su ga kupili.. pa nije valjda s neba pao ravno u vrt... nek onda i u moj padne
belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:45
Hahah ma naravno da ga nema po rasadnicima, zar mislis da bi se nekome od njih dalo da ih ova biljka stalno bode?? :) Imam i ja biljka ako ti bude trebalo. Ne vidim zasto ti nebi uspjela, izdrzljive su i skromne trajnice. Jedino treba paziti na vlagu.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:41
ps. a zadar zato jer tam imamo viksu pa čak i tam tražim...

belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:40
joj hvala na odgovoru, malo sam otišla baviti se jutarnjim obavezama.. ma tražim ga posvuda.. čak sam jednom i muža slala u laganu krađu cvijetne glavice (osušene) da vadim sjeme, ali.. nije niklo ništa... ako se ne varam vi se isto nalazite u zagrebu ,jer sam već čitala postove kako imate lagestremiju posađenu u vrtu i da živi. i ja imam sadnicu ( malu) koja 2 god životari u tegli pa sam sad odlučila i ja svoju posaditi u vrt ( koji tek od nedavno imam) i nadati se da će uspijeti.
A što se tiče E.ritro ja se bilježim za sadnicu... Kupujem.. kaj god...
belica,zagreb
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 06:52
E Belica, pa stvarno ti je dugo na popisu želja. Znam kako je kad se oduševiš nekom biljkom, a ne možeš je naći LOL Ja jih imam i ne samo E. ritro, imam i srebrni i plavi visoki.
I daj me molim te prosvijetli, zašto ga tražiš po zadarskim rasadnicima?Big%20smile
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 06:45
vidim da ova tema dugo nije bila aktivna,ali vrijedi pokušati. naime ova je biljka na mom popiisu želja već 3 god i bezuspješno je tražim i po rasadnicima duž zagreba ali i u zadru kad odem na godišnji. zaista ju želim ali... nikako je naći ,pa bih molila nekog tko ju ima da me kontaktira za sadnicu. 
belica,zagreb
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:26
Kupila sam ga u Emezzeti i sad mi nije jasno kad se sije? Mogu li ga sada posijati?
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 20:21
Da, to je Echinops. Još je mlađahan, bez svoje prave boje.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:02
Da, Andrea, to je to. Bjelotrn je još jedan naš naziv.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 17:00
Društvo,  jeli ovo isto čičak?



Ovakav jedan primjerak, moja susjeda planira na jesen iskopati, pa ako je netko zainteresiran nek se javi. Već sam joj napomenula da bi mogla naći zainteresirane osobe za njega. Wink
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 21:49
Svaka biljka ima svoje pozitivne i reprezentativne osobitosti.
U oba slučaja boja im se izričito poklapa, a ona je, ruku na srce, jedan od osnovnih i neodoljivih vabljenja kojima nas privlači...
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 21:31
Bas je predivan! Planirala sam da nabavim Cardo delle Alpi,ali sad kad sam ovo videla pre bi se odlucila za Globus.
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 15:50
Bilo bi dobro nabaviti još pokoji kultivar druge nijanse i veličine glavice, iako je sada prekasno za sjetvu i za sadnju.
Ali u jesen...
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 15:12
imaju oni one nizozemske vrečice sjemena i čini mi se da sam vidjela te bombice ,možda su  druga vrsta treba pogledat 
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.