Kada i kako sijati? |
Odgovori | Stranica 123 14> |
Korisnik | |
bugicaza5
Cvjetni guru Pridružen: 11 Siječanj 2014 Lokacija: Karlovac Status: Offline Bodovi: 8291 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 23:34 |
Uh, ne mogu se pohvaliti, sijanje mi ne ide ni u proljeće, a kamoli ujesen. Odustala sam, skoro u potpunosti, od toga. U zadnjih godinu dana jedino mi je passiflora uspjela iz sjemena. I jedna zimska trešnja ali ta se slućajno zasijala.
|
|
Sponzorirani linkovi | |
janja-nja-nja
Već proklijao Pridružen: 01 Studeni 2014 Lokacija: Predgrađe Zg-a Status: Offline Bodovi: 217 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
@ što se tiče ehinacea
možeš posijat sad direktno. Ionako ta biljka duuuugo pušta klice. A da bi klijala treba joj hladno vrijeme. Ako sad npr. zabiješ sjemenke u tlo ( pola ako te strah, pola u proljeće) trebalo bi se primit. Usput, ne očekuj 100% da će cvjetat odmah. Nekim ljudima prvo raste lišće, pa nagodinu cvijet. Ja sadim ujesen ( svoje sjeme od svojih biljki), ali ponekad zbog snijega i sl. ne nikne sve. Al jesenska sjetva je super ( kad je klijavost dobra) jer je biljka već 'razvijena' kako treba dok dođe ljeto;) Kakva su vaša iskustva s sijanjem ujesen? |
|
AdrijanaM
Pustio korijenje Pridružen: 11 Svibanj 2014 Lokacija: Čakovec Status: Offline Bodovi: 384 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nabavila sam sjemenke Arum italicum ( Kozlac ) , plavolisne Hoste i Viburnum snježne kugle . Pa Vas molim za savjet kako i kada ih posijati. Dali idu direktno u zemlju ili prvo u lončiće pa pikiranje i vrijeme sjetve .
Puno hvala.
|
|
rubensica
Pustio korijenje Pridružen: 16 Srpanj 2013 Lokacija: Zagorje Status: Offline Bodovi: 325 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Znaci cekam proljece.
|
|
milica7
Cvjetni guru Pridružen: 20 Listopad 2010 Lokacija: Slavonija Status: Offline Bodovi: 10300 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nabavila sam sjeme ruže, kada je najbolje sijati, da li se mora prije toga staviti na hladno?
|
|
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
|
|
jelsa_
Već proklijao Pridružen: 01 Siječanj 2011 Status: Offline Bodovi: 167 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
pozz Rub...
Sjetva ti je adekvatnija u proljeće,,, Echinacee ima dobru i brzu klijavost ,, nema potrebe stvarati sebi probleme sa zimskim presađivanjem mladih biljćica te njihovo grijanje i dopunsko osvjetljavanje,, no u koliko imaš kakav stakleni grijani zimski vrt onda bi ti toplo preporućio sjetvu tijekom rujna .. Lp |
|
rubensica
Pustio korijenje Pridružen: 16 Srpanj 2013 Lokacija: Zagorje Status: Offline Bodovi: 325 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Skupila sam sjeme Echinacee. Posijati sad ili cekati proljece?
|
|
Silvy
Trajnica Pridružen: 28 Kolovoz 2011 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 2406 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Dobrodošla marijamare!
Ja pročitam na vrećici šta piše, pa tako postupim. Vidi malo i na linku o maćuhicama I, samo da ti kažem da velika slova znače da vičeš na nekoga. Niti ja nisam dugo znala za to. Ugodno druženje ti želim, a za savjete ne brini. |
|
marijamare
Novo sjeme Pridružen: 17 Svibanj 2012 Lokacija: hum na sutli Status: Offline Bodovi: 2 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
POZDRAV SVIMA ,
DANAS SAM KUPILA SJEME MAĆUHICA CRVENE MJEŠANE I ROZA BOJE , ZANIMA ME DAL DA SIJEM U TEGLE ILI U VRT ,IMA LI NEKO ISKUSTVA SA MAĆUHICAMA ? |
|
ivna
Trajnica Pridružen: 24 Listopad 2009 Status: Offline Bodovi: 2773 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ma Dado ja sam schizanthus posijala u posudu od kilnatog sladoleda al je fakat niknuo kao dim , imam osjećaj svaka sjemenka, jedna biljčica na drugoj je i naravno sad mi žao uništiti i jednu (ne znam samo gdje bi sa svim ako ih prepikiram al ne mogu si pomoć kad mi je to tako sladak cvijetić )...odlučila ih zaista još malo pustiti da narastu mada imaju već po 4 prava listića ali sve me strah da neće počet ugibat od naguravanja jedna po drugoj ...
|
|
dado_84
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Odrastao grm Pridružen: 20 Srpanj 2009 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 1031 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Pa sto ne pustite da narastu malo vece? ne morate se tako muciti. Drugi put ih posadite u velike tacne, na siroko, pa ce vam tamo moci rasti mjesec dva i bit ce malo vece za pikiranje.
|
|
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
|
|
Stonka
Upravo klijam Pridružen: 31 Ožujak 2012 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 124 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
E daaa sam znala a saxifaga ee to je sjeme koje treba posijat mila majko nemoguća misija :D
|
|
ivna
Trajnica Pridružen: 24 Listopad 2009 Status: Offline Bodovi: 2773 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
a čuj, tko nam je kriv...trebale smo izabrati za sijanje nešto čvršće a ne dlake...sad patimo ... |
|
Stonka
Upravo klijam Pridružen: 31 Ožujak 2012 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 124 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ivna nemaš pojma kolko mi je lakše kad čujem da je pikiranje još nekom noćna mora :D
|
|
ivna
Trajnica Pridružen: 24 Listopad 2009 Status: Offline Bodovi: 2773 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Stonka...ja ih već dva dana pikiram (do sad pojedinačno ali mislim da niti dalje ja neću ) i nisam ni pola napravila...isti slučaj i kod mene, kao dlake su a ja nakon dva dana pikiranja samo schizanthusa živčana ko pas ...
|
|
Stonka
Upravo klijam Pridružen: 31 Ožujak 2012 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 124 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ivna danas kad sam vidjela što je niklo pitam se ima li šanse uopće to tanje od vlasi kose uzgojiti . Pregusto sam posijala iako sam sjeme pomješala s malo pjeska i prekrila vermaculitom . Mislim da ih uopće ako i uspiju neću pikirati pojedinačno jer to je nemoguće ovako kako su nikli u teglici presadit ću u vrt pa šta bude.
oooo moji će ostići izgleda kad narastu jedino moć rasti u kaliforniji negdje jer dok ojačaju kod mene već će biti snijeg do koljena :D |
|
ivna
Trajnica Pridružen: 24 Listopad 2009 Status: Offline Bodovi: 2773 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
E dobro onda ...pa nema veze sad znamo kako i s orhidejama ...tko ima volje nek izvoli , ja sam prenestrpljiva za te stvari ...
|
|
dado_84
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Odrastao grm Pridružen: 20 Srpanj 2009 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 1031 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ejme sory na brzinu sam procitao i skuzio da pitas o orhidejama, nisam se sjetio da su to jednogodisnje biljke :) Ono gore je metoda za prave orhideje.
|
|
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
|
|
ivna
Trajnica Pridružen: 24 Listopad 2009 Status: Offline Bodovi: 2773 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Uhhh dado, opet nešto što nije za mene ovakvu nestrpljivu ...Ali ček, sad mi molim te riješi enigmu;u prethodna dva puta kako sam ih sijala, ono malo što sam uspjela presaditi u vrt cvijetalo je iste te godine...Znači ti ih puštaš tri godine na istom mjestu, ovo fakat ne kužim , ja sam bila uvjerena da je schizanthus ljetnica ...A cvijetanje?
|
|
dado_84
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Odrastao grm Pridružen: 20 Srpanj 2009 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 1031 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Orhideje probaj sijat u jednu takcnu sa tankim slojem zemlje. NA tu zemlju stavis opranu i vlaznu mahovinu na koju onda sijes orhideje pomjesane sa rijenim pjeskom. Na kraju sve to zapakiras u vrecicu. Sjemenke niknu ali ih vise od polovice crkne. Biljcice si tako sitne da stanu na spic igle pa ih se presaduje tek 3 godine kada su visine 1-2 cm (ovisno o vrsti). Ja sam tako sijao Bletille.
|
|
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
|
|
Odgovori | Stranica 123 14> |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |