Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Turska:skitam se i snimam vrtove i cvjeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Turska:skitam se i snimam vrtove i cvjeće

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Turska:skitam se i snimam vrtove i cvjeće
    Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 19:13
Hvala Mira i Franjo.
Divni medaljoni i još divniji ljudi koji su sa nama podijelili svoje putovanje.

       

                     smile79

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 17:00
Lijep medaljon na kojem su divni ljudi velikog srca,da nije tako nebi  ni nas stavili sa njima u medaljon,hvala još jednom na divnoj reportaži i naravno na svemu što ste učinili za CIf-ce.velika pusa za Vas obadvoje


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 10:49
Ma ovo je preslatko, kao i vas dvoje uostalom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 00:58
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:


A sad ocekijem da nam MiraK,onako u njenom stilu,prikaze jos po neku sliku sacuvanu za kraj.....smile143
 
 

 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 22:28
Nevjerojatno je koliko ste puno toga obišli, vidjeli i doživjeli u tako kratkom vremenu. Svaka čast za predivne fotografije (i Franji Clap) i za prelijepu reportažu  smile78smile141
život je more
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 18:56
Meni se bas dopalo i ovo prosireno misljenje bake,cimi,i hamare...bas sam se zamislila o svemu tome....neka ste nam jos malo produzile temu......
A sad ocekijem da nam MiraK,onako u njenom stilu,prikaze jos po neku sliku sacuvanu za kraj.....smile143
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 17:46
Ne bih razvlačila ovu temu u široko, ali pretpostavljam da su izviješća sa puta dovršena pa ću na Hamarin post dodati samo još par sitnica, a opet u svrhu zaokruživanja spoznaja...
Jedan od većih razloga koji Tursku zadržavaju na putu u EU je činjenica da su Turci okupirali dio Cipra i da ne priznaju državu Cipar, a ta država je u svijetu priznata i član je EU.
U EU ne može ući država koja ne priznaje postojanje jedne druge članice EU i to je vrlo vjerojatno najveća prepreka njenom članstvu. Postoje i drugi problemi koje neke zemlje članice ističu, a to je npr. činjenica da je Turska samo manjim dijelom svog teritorija na europskom kontinentu, a većina je u Aziji, nekima smeta što je ona izrazito muslimanska zemlja dok su u EU zemlje sa većinskim kršćanskim stanovništvom, neki se boje pripojenja jedne velike zemlje sa preko 70 miliona stanovnika u sastavu kojih je jako puno mladih nezaposlenih ljudi...
Inače, Hamara, jako dobro poznajem stanje u Njemačkoj jer su moji od 1960. godine tamo živjeli, neki su još uvijek tamo, a i ja sam tamo neko vrijeme živjela.

Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 16:41
ne... ima jedan osnovni: njemci su mitom i korupcijom dovukli radnu snagu kad im jr trebala. i razmnozila se. danas im vise bas i ne trebaju, ali su tamo, s velikim obiteljima  (trebaju, jer gospoda ne zele raditi mnoge poslove - bili zaposleni ili ne. ali to naravno ne priznaju) ali su bili dovoljno "bezobrazni" da se ne germaniziraju. i tako su im sad "problem". kad bi jos cijela ta zemlja bila jedno s... i to je (jedino) to 
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 14:36
Originalno poslano od člana hamara hamara napisao:

...razlozi su ipak sasvim drugaciji...
To što sam napisala je samo nepretenciozna crtica... čisto da se (kako je Baka napisala) zaokruži spoznaja o nekoj zemlji. Inače, jako puno bi se o tome moglo reći...

Ja bih ovu tvoju citiranu rečenicu izrekla na drugačiji način: razloga ima još jaaako puno!

Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 14:08
Cimi, sorry ali... reci mi jednu jedinu zemlju u kojoj toga nema... a bolje da ne pogledamo zemlje osnivacice EU. razlozi su ipak sasvim drugaciji...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 00:34
Draga Miro putovanje je završilo ...Svi smo uživali s tobom i vidijeli smo puno zanimljivih mjesta koje bi rado posjetili i to svatko od nas koji smo pratili tvoju reportažu...Ja sam konkretno najviše oduševljena sa Pamukkalama i nadam se da ću ih jednog dana ipak posjetiti...
Hvala ti Miro, ali hvala i Hamari i Nataly na predivnoj reportaži, odnosno na ovoj Turskoj bajci....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 23:40
Nas put t.j. reportaza o Turskoj je na kraju , masu komplimenata smo izrekli , ostalo mi je samo da jos jednom velim


H V A L A    !

smile79
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 23:02
Hamara. Nataly i Miro, bilo je predivnoi putovati s vama.....Nedostajat će nam nove slikice, pa ćemo pomalo vitualno ponoviti putovanjeClapClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 21:58
Baka je o Turskoj navela nekoliko podataka iz ekonomskog područja. Međutim, unatoč ekonomskom napretku, u društvenom životu Turske postoje činjenice koje su joj zapreka da ju prime u EU iako se službeno prijavila za članstvo još daleke 1987. godine, (a pregovori o članstvu su joj počeli 2005. godine na isti dan kada i sa Hrvatskom). Naime, bivše i sadašnja vlada Turske ne poštuju liberalnu demokraciju, kod njih još uvijek postoji diskriminacija prema etničkim manjinama (naročito prema Kurdima) i prema nesunitskim muslimanima te prema drugim religijama općenito. U njihovom političkom životu još uvijek značajnu ulogu ima vojska, u društvu raste nacionalizam... Turska je također okupirala dio Cipra i ne priznaje državu Cipar.
Eto, i ovo je malo podataka u svrhu proširenja spoznaja o toj lijepoj zemlji.

Hamara i Miro, sretnice ste što ste imale priliku upoznati tu lijepu zemlju i hvala vam što ste i nama omogućile da ju sa užitkom razgledamo.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 19:34

Hvala ti na ovoj reportaži, bilo je prekrasno.
Hamara i ti ste svojim reportažama totalno promijenile moje mišljenje o Turskoj (nisam je uopće poznavala, pa je to bilo "naslijepo").
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 17:17
Hvala ti na ovoj reportaži,hvala ti na slikama,bilo je lijepo putovati s tobomTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 17:00
Hvala na ovoj iscrpnoj reportažiClapClapClap. Za sebe mogu reći da baš i nisam znala koliko je to lijepa zamlja. Posebno ova turistička regija...Thumbs%20Up
 
Slučajno sam malo prije u Novom listu u jednom sasvim drugom kontekstu pročitala nešto što će svima, vjerujem, zaokružiti znanje o toj lijepoj zemlji, s ekonomskog stajališta.
 
"....Turska je bila jedna od zemalja najteže pogođenih krizom, a danas je među onima s najvišim stopama rasta u svijetu. One koji su još opterećeni predrasudama o Turskoj, valja upozoriti kako bi ta zemlja – da je članica EU – bila peto najjače gospodarstvo Unije. Prosječna turska plaća danas je veća od prosječne hrvatske, prema paritetu kupovne moći. Možda je nominalno niža od hrvatske, ali su cijene u Turskoj niže, pa Turčin za svoju plaću može kupiti više nego Hrvat...."
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 15:37
I meni je žao što je vaše putovanje gtovo, naravno ovo virtualno, jer zbilja mi se čini kao da sam bila s vama. Trska je predivna zemlja, no organizatori ovog putovanja znali su to jako dobro iskoristiti. Vidi se da je sve podređeno turizmu, a moja bi želja bila da se tako nešto organizira kod nas, jer vjerujem da bi utisci bili ljudima jednako snažni, a kako to treba, pa eto sada imamo novu vladu, ja bih predložila našu Miru za ministra turizma, vjerujem da bi im imala štošta za reći.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 14:23
Još jednom hvala za prekrasnu reportažu,uživanje je bilo putovat sa tobom i tvojim suprugom,hvala još jednomsmile211
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 13:52
Seni seviyorum Miro.
Pratim te u stopu. Obišla sam i ja jedan mali dio Turske, pa se prisjećam s tobom.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.