Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Najave klimatske zaštite
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Najave klimatske zaštite

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 16>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Sedum View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 27 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 170
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sedum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 04:02
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Jooooj Sedum kada bih znala mogu li i moju paulovniju posaditi van, jer je već prerasla i pustila listove, ali nekako se bojim.....

Ovako: što se tiče već prošlih proljetnih mrazova - i ako se to sadi kod Lipika, svi minusi su dosad prošli i onda se sigurno već može presaditi vani u zemlju (za druge uvjete u pogledu zemlje i ostaloga lokalnog nemam uvida).
Sedum: FLORA JADRANA (primorsko bilje i južni egzoti) - http://wikinfo.org/w/Hrvatski/index.php/WikiFlora_Jadrana
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 21:18
Jooooj Sedum kada bih znala mogu li i moju paulovniju posaditi van, jer je već prerasla i pustila listove, ali nekako se bojim.....
Lipik
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 07:25
Dakle bliži se kraj ovom bljakastom i cmoljavom vremenu. Konačno! 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sedum View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 27 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 170
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sedum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 03:16
Originalno poslano od člana Vlatkich Vlatkich napisao:

Znači otjerali smo ono zahlađenje 25/26. ? Clap
Pripremam seobu Wink
Hvala Sedume!!!

Oko 25/26. 4. ne bude mraza, - ali će biti vlažno pogoršanje s dosta kišurina, -  što nije dobro ako držite kaktuse i slične sukulente, koje do tada treba nadstrešnicom zaštiti od previše vlage da ne sagnjiju u blatu.
Sedum: FLORA JADRANA (primorsko bilje i južni egzoti) - http://wikinfo.org/w/Hrvatski/index.php/WikiFlora_Jadrana
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 19:10
Sedume !!! Hvala na ovim konaaačno ohrabrujućim i duuugo očekivanim vijestima, još samo da ovaj mraz u gorju "preživimo" i juuupi !!!
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 16:15
Ovo mi je bas bio gust za procitit! hvala Sedum!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 16:07
Sedum...jupiiii
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 14:51
Znači otjerali smo ono zahlađenje 25/26. ? Clap
Pripremam seobu Wink
 
Hvala Sedume!!!
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 13:58
Ovo je već ljepše čuti ,možemo početi kaktuse buditi!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sedum View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 27 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 170
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sedum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 13:24
Na većem dijelu kontinenta (i pogotovo na primorju) je do jeseni gotovo s mogućim mrazovima: Jedino još na sjeverozapadu je od ove nedjelje na ponedjeljak (7./8. 4.) moguć tek blaži mraz od 0C do -2C, - ali se od utorka nadalje ni tu na sjeverozapadu više ne očekuju nikakvi minusi (osim možda oko nule u gorju i Medjimurju do početka svibnja). Stoga se od prekosutra tj. od ovog utorka dne 9. travnja i na kontinentu do jeseni uglavnom mogu slobodno izložiti vani palme i ostali južni egzoti.
smile162

Sedum: FLORA JADRANA (primorsko bilje i južni egzoti) - http://wikinfo.org/w/Hrvatski/index.php/WikiFlora_Jadrana
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 22:37



Free, izmamila si mi osmjeh. Kao da opisuješ moja sjećanja od riječi do riječi


Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 12:13
Sedum, sada si me malo smirio, jer već sam bila u brizi, kak će se biljke ponašati unutra tako dugo, pa kad sam se još sjetila da bi već u 10. mjesecu morale opet unutra !!  Na novinari moraju pisati, ne vele bez veze da papir izdrži svašta !!  A vijesti, pa makar bile i takve, prodaju novine !!

Sedume, imam 50 i nešto sitno, pa nisam više u cvjetu mladosti, ali uz život kakav se danas živi, zbilja ne pamtim ni kakvo je lani bilo vrijeme u ovo doba, a kamoli pred nekih 30-tak ! Onda su mi bile važnije druge stvari i brige !Wink

Ali da ne ispadnem potpuno dementna, pamtim dane iz 3-4 razreda osnovne škole, kasne tople ljetne pljuskove u 9. mjesecu, nakon kojih smo trčali poljskim putevima po prašini, finoj kao puder, a nožice su nam do gležnjeva propadale u nju ! Znali smo se vratiti prašnjavi kao mala prasad, ali ispod pumpe, dok smo si naizmjence pumpali vodu, se opralo i jurili smo dalje !

Hvala ti što nas razveseljuješ dobrim vjestima, a loše se ionako brzo zaboravljaju ! Sretni smo što si sa nama !!LOL
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 23:50
Je Sedum, mraza na kontinentu može biti do "mrzlih deda" - Pankracije, Bonifacije i Servacije te Sv. Sofije, a to je 15. svibnja. Jedino kaj nije normalno, to su količine vlage jer od jeseni ili pada kiša ili pada snijeg. I količine snijega u ovim krajevima, a to je Zagorje, odnosno sjeverozapadna Hrvatska nisu uobičajene, barem koliko se ja sjećam, a to je već prilično dugo.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sedum View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 27 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 170
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sedum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 19:42
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Ovo bi moglo biti nezgodno i samo pitati, pa ajde da pitam :  Sedume, a kaj je sa onim natpisima da zbog nepojavljivanja  pjega na Suncu  neće biti skorog zatopljenja ??Confused Čak bi po tim pričama cijeli maj mjesec mogao biti kišni i snježni kao mart !!  Snijeg bi mogao iznenaditi i u lipnju !!   

Priče su jedno, a stvarnost drugo: novinari žive od 'napuhavanja' senzacija i dijelom ih izmišljaju kad nema drugo. Ipak postoje zapisane klimatske statistike iz kojih se vidi da ovo sada nije neka iznimka nego tek prosječno stanje za 4. mjesec kroz cijelo 20. stoljeće: Samo zadnjih dvadesetak godina (tzv.'globalno zatopljenje') je bio mart nenormalno topao i sada se opet vraćamo u raniji stoljetni prosjek (vi ste vjerojatno mladji pa se toga ne sjećate kao ja).

Po stoljetnim statistikama je kroz cijeli 4. mjesec na kontinentu bar provremeno bilo susnježice i blažih mrazova oko nule, a zadnja proljetna susnježica i polumraz oko nule su bili statistički mogući izmedju 1.- 5. 5. (kasnije do jeseni samo u gorju).
Sedum: FLORA JADRANA (primorsko bilje i južni egzoti) - http://wikinfo.org/w/Hrvatski/index.php/WikiFlora_Jadrana
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 16:21

         
 Ovo bi moglo biti nezgodno i samo pitati, pa ajde da pitam :  Sedume, a kaj je sa onim natpisima da zbog nepojavljivanja  pjega na Suncu  neće biti skorog zatopljenja ??Confused Čak bi po tim pričama cijeli maj mjesec mogao biti kišni i snježni kao mart !!  Snijeg bi mogao iznenaditi i u lipnju !!  

 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 03:07
Hvala Sedum što svoje prognoze dijeliš sa nama. smile211
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 19:25
Odoh ja spavati zimski san do svibnja. Ne volim u travnju temperature "oko nule" i te vječne susnježice Angry
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 08:45
Hvala
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2013 u 18:33
hvala na obavjesti. Više mi je dosta ovog ružnog vremena i kiše, susnježice i tih 0-la i sve te zime.
DOSTA VIŠE, hoću sunca (i ja i moje biljčice)
Na vrh
Sedum View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 27 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 170
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sedum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2013 u 17:34
Mjesečni izgledi kroz travanj:   Ukratko, promjenjivo prohladno polu-proljeće s puno kiše, najhladnije noći uz susnježicu 11./12. 4., toplije proljeće tek od 25. 4.  Prvih desetak dana i dalje prohladno uz puno kiše, na sjeverozapadu noći oko nule ili malo iznad i danju 10° do 15°C, na Jadranu toplije uz jugo s kišom. Zatim najhladnije u mjesecu noću oko 11./12. 4., kada se noću na sjeverozapadu očekuje oko nule ili malo ispod i danju jednocifreno iznad uz susnježicu, u Slavoniji noću do nule ili malo iznad i danju bar desetak iznad. Tada u sjevernom Medjimurju, Žumberku, Lici i Gorskom Kotaru noći jednocifreno ispod nule opet uz snijeg, a na Jadranu kraća pojačana bura - ali odsad uz more bez mraza do jeseni.

Zatim se od sredine mjeseca opet očekuje mlačno-promjenjivo, noću jednocifreno iznad nule i danju oko 15°C s uzastopnim kišama i većinom jugo na Jadranu, a samo u Medjimurju, Lici i Gorskom Kotaru noći oko nule. Zadnje proljetno manje zahladjenje se očekuje oko 25./26. 4., kada je na sjeverozapadu noću moguće oko nule ili malo iznad, a na Jadranu jača bura. Potom tek krajem mjeseca i početkom 5. mjeseca konačno sve toplije tj. pravo proljeće: noću desetak iznad i danju oko dvadesetak, a na Jadranu ljepše većinom sunčano. Uglavnom se od sredine ovog mjeseca već i na kontinentu palme i južni egzoti mogu izložiti vani bez zaštite.
Sedum: FLORA JADRANA (primorsko bilje i južni egzoti) - http://wikinfo.org/w/Hrvatski/index.php/WikiFlora_Jadrana
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.