Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suručica - Spirea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suručica - Spirea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 19:06
Kupila sam još jednu ljetnu, spiraea-japonica. Ona ima plosnate glavice. Visine je 50-60cm. Sutra ću ju posaditi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:55
hvala seni...tako ću i napraviti Smile
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:55
Evo kako sam ja moju orezala.
 
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:53
Iris, pročitala sam da se te koje cvatu u proljeće ne orezuju jako kao ljetne. Kod tih treba, pošto cvjetovi uvenu ukloniti stare i slabe stabljike. Pošto je tvoja još mala, ja mislim da nemaš što orezivati.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:51
Stvarno ova ljetna spiraea je skroz drugačija, ja sam prvo mislila da je budleja, ali vidim da su listovi drugačiji.
život je more
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:44
sad vidim da su te što cvijetaju ljeti skroz drugačije od moje
 
seni prekrasna je Smile
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:41
Imam već 5-6god. suručicu koja cvate ljeti i ima cvat u obliku uspravnih klasova. Evo njene slike.
 
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:40
prošle godine sam kupila malu bijelu i baš je bila lijepa kad je cvjetala
nisam ju orezala...sad kad sam ovo pročitala možda bi trebala?
samo ne znam da li je to vrsta koja cvjeta ljeti jer prošle godine je cvjetala u 4-om mjesecu....ali kupila sam ju sa pupićima pa ne znam jeli možda ranije propupala jer je bila u nekom plasteniku?
 
seni šta ti msiliš...da li da orezujem ili ne?
 
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 18:35
Na forumu nisam naišla na ovu temu pa sam ju otvorila. Ako sam se prevarila neka me slobodno netko ispravi.
 
Suručice su velika i raznovrsna skupina. Ima ih visokih varijeteta koji cvatu u ožujku prije nego što se pojave listovi, a postoje one koje cvatu u jesen.Ovi grmovi svoju omiljenost duguju brzu rastu i obilnoj cvatnji. Lako se uzgajai općenito nema problema. Skupina koja cvate u proljeće na svinutim stabljikama nosi mnogobrojne sićušne, bijele cvjetove Cvjetovi skupine koja cvate ljeti obično su ružičasti ili crveni, mali cvjetovi pojavljuju se kao plosnate glavice, okruglaste kupole ili uspravni klasovi. Dobro uspijeva na bilo kojem prihvatljivom vrtnom tlu na sunčanom ili lagano zasjenjenom mjestu. Vrstama koje cvatu ljeti treba u rano proljeće temeljito odrezati grane na 10-20cm iznad tla.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.