Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 21:42
natalija, biti će da je baš podivljala mimoza.Clap
Nekad su tu zajedno u malom prostoru rasli roza oleander i mladica mimoze, sad više nije ni jedno ni drugo. Lani u rano proljeće je bilo nešto cvjetova mimoze, ali neznatno, dok je ljetos na vrhu stabla bilo nešto roza cvjetova, pretpostavljam oleandra.
Ovo sasvim lijevo stablo je isto identično kao i ove mladice sa strane

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 21:27
bebolina da nije podivljana mimoza?

one se cijepe pa zna probijati taj "divlji" dio, kojeg se mora orezivati da ne "podivlja" cijela biljka

slično kao kod ruža
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 21:14

Koja je ovo biljka? Pratim je već odavno ali nikako odgonetnut o čemu je riječ.

dvije vrste listova na istoj grani

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 17:44
Free, potpuno si u pravu. Koga više briga koje su, bitno da su lijepe i da napreduju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 17:11

Koje su ??  ...........  prekrasne aloe !!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 16:28
ajmo još jednom, koje su ove dvije aloe ?

Jel može ID ove dvije ?


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 14:37
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 14:04
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

to je melia azaderach, kod mene je cijelu godinu vani, listopadna je i zima je još nije smetala




Natalija, misliš li . .. .. . .  ma neee, sad sam se sjetila kakve su tvoje zime a kakve moje !!  Bolje da ih ja unesem !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 06:05
vbosilj- opet ? pa 1. 9 smo ti id biljke i već rekli svi da su tradescantie Confused
belica,zagreb
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 01:25
Meni ona prva sliči na Euonymus japonicus.
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 22:41
vbosilj, meni izgleda kao "Nevjestin veo", (Gibasis geniculata)
a ova ljubicasta puzavica ti je "Tradescantia pallida"
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:27

Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:27
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:26
Molim za pomoć kod identifikacije. Imam dvije biljke kojima ne znam imena. Prva je živica koju ja imam u sobi, a druga je neki penjač. Unaprijed hvala
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 18:05
to je melia azaderach, kod mene je cijelu godinu vani, listopadna je i zima je još nije smetala


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 16:25





Nadam se da sam u pravu !!  Od ovog drveta sam u siječnju sakupila s Mirom sjemenke u Njivicama na Rivi !!  POsijala sam ih i sada su ovakve !!



Uploaded with ImageShack.us

jel bi to trebalo zimi unutra ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 15:07
dipladenija
Na vrh
mocur View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mocur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 12:54
koji je ovo cvijet?



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 00:53
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Ovo bi bio heliopsis ili rudbekia
 
 
 
 


Rudbekija valjda nije, a heliopsis bi mogao biti, nisam poznavaoc, ali meni viri u kupaonicu kroz prozor !!  Miro, jel da zapišem u tekicu, želiš li ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2012 u 14:49
OK. Puno hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.