Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 22:59
Kaćunak,bravo za tvoje strpljenje!
U ovim slučajevima je najbolje zaboraviti na vrijeme.
Evo ja sam neki dan ugledala malo zadebljanje i korjenčić na jednoj stapki bez lista koji stoji u vodi Bog te pitaj otkad.
Povremeno dolijem vode i to je to.....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 20:50
Neznam ni ja otkud mi strpljenje, inace ga nemam. Mogu to da zahvalim Vijolici i Temzi, one mi nisu dale da odustanem. A toliko mi je mocna i nekako gospodska Smile ova biljka da cu biti tvrdoglavija od nje i cekati koliko treba. Kazu kad krene jedna grana, onda relativno brzo idu za njom i druge, kad nastupi ta faza rasta.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 19:48
Kacunak
svaka čast na strpljenju!
Ja ga imam dosta,ali toliko...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 19:43
Temzi,
Vijolica!!!
Ja jos cekam... smile172 A dvije grane sa po 6 listica na sebi posadjene su 23 marta (ozujka)!
To je nekih 135 dana otkako se baskari! 4,5 mjeseca.
Baraba nikud ne zuri.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 11:05
Bravo Kacunak, a ja sam prije godinu dana stavila dva lista pelcati, i sada su gomoljčići veličine oraha.Listovi su se osušili i počele tjerati grančice.Stvarno treba strpljenja dok krene, a onda dalje ide brže.
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 13:17
Odlično!
Vidiš da se strpljenje isplati
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 10:35
Curke, ja juce izvadila jednu grancicu kad ona pri dnu malo posvijetlila i zadebljala, mozda se to stvara gomoljcic,  i ima tanke korjencice i to guste  
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 23:57
Drago mi je da smo te uvjerile,jer kad krene bit češ presretna,a svaka grana biti će veća od one prethodne.Samo se ravnaj prema gomolju,mora mu biti tijesno u tegli.Sretno! i puno vam hvala na pohvalama.
 
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 23:51
Temzi,pa ovaj je kapitalac

Tooo,kaćunak,takvu te volim
Ja volim spašavati biljke pa to ćesto izgleda ovako
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 23:21
U pravu ste, nema sumnje... Njima se ne zuri nikud, kao ljudima.
Ajd ubijedile ste me i spasile jednom Zamiju zivot!
Temzi, ovo je definitivno najljepsi primjerak ove biljke koji sam ikada vidjela

Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 10:04
Više ga ne presađujem već 5-6 godina,jer je to fizički nemoguće,eventualno malo dosipam zemlje po vrhu.Prezahvalna biljka,niti jede,niti pije, a raste ko lud.Prije dvije godine sam mu morala drastično prorijediti grane jer  više nije imao kuda rasti,sav se uvijao i rušio.
 
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 00:54
Svako koliko ga presađuješ?
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 00:39
Vijolice slažem se sa tvojim komentarom,svakako treba biti naoružan strpljenjem kod razmnožavanja ove biljke,a nakon dvije-tri godine kad krene ne da se obuzdati.Kada ispuni teglu gomoljima samo šiba nove grane,kod mene zauzima mjesta više od jednog ormara smile96
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 00:30
Smotana ja prerano sam stisla "odgovori"
Kačunak nemoj biti tako zločesta daj mu šansu možda te ugodno iznenadi.
Moj strpljivo stoji ponekad dobije malo vodice,kruha ne traži,dok on samnom i ja s njim
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 00:24
Temzi,hvala,ovo nisam znala,svakako ću pokušati
Kaćunak,nemoj biti tako zločesta
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 22:10
Ajoj Vijolica, dvije godine i nista, sad si me dotukla i ovako bi od muke     
Ma ja cekam jos dva mjeseca "brat bratu" sto bi narod rek'o, i ako se ne desi nista leti to meni napolje. Znaci dacu mu ukupno 3 mjeseca da ugledam spolja neku promjenu.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 10:13
Ako imate puuuuuuuuno strpljenja popikajte pažljivo otkinute listiće u lagano vlažnu zemlju,ne na direktno sunce, i čekajte.Na dnu peteljke lista će se oblikovati mali gomoljčić, a dalje treba čekati da dostigne odgovarajuću veličinu da potjera novu granu.Čudesno.smile127
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 00:24
Strpljenja
Pred dvije godine posadila sam isto tako,ali meni su svi listovi otpali.
Iščupala sam i vidjela na dnu nekakvo zadebljanje i par žilica,opet sam zagrnula zemljom....
Pred mjesec dana nije dao mira i ja opet malo počupala,zadebljanje malo veće....opet u zemlju i sada čekam.....
Ja sam strpljiva
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 00:00
Imam pitanje za poznavaoce ove biljke. Posadila sam granu sa desetak listova u zemlju direktno, grana je debljine prsta. Stoji tako mjesec dana u odlicnom stanju i nepromijenjen, pa sam bila sigurna da uspijeva. Radoznalost mi nije dala mira i izvucem granu iz zemlje, kad ono taj dio u zemlji posvijetlio skroz, nije tamnjikav kao ostatak grane, a unutra par cm dubine-supalj?! U toj supljini su vidljive kao neke tamnije niti. Sta se to desava, ako trune zasto je posvijetlio? Valjda treba da potamni? I cvrsto je. Nista ne kontam
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 10:38
http://s1105.photobucket.com/user/temzi/media/SAM_1768.jpg. -
moj ZZ podario jedan cveteksmile64
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.