Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mandarina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mandarina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 11:02
Skinuo sam sve suhe grančice i još neke koje su mi sumnjive. Kupio sam taj vosak. Ovaj koji sam kupio zove se Arbosan-smola za premazivanje, pakovanja sličnog kao pasta za zube i time sam premazao dijelove gdje su bile oštećene grane. Uz to dodao sam mu gnojivo za agrume sada samo ostaje da vidim hoće li biti oporavka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 00:48
Kambisan možeš kupiti u svakoj poljo-ljekarni.
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 10:34
Hvala na pomoći, moraću potražiti taj kalemarski vosak nisam nikada ništa kalemio pa ga ni nemam, pa ću uraditi po tom uputstvu valjda je uspijem sačuvati.Wacko
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 00:48
Utipkaj na googlu "uzgoj agruma u loncima" što je objavljen u časopisu Gospodarski list. Tamo je sve opisano kao i prezimljavanje agruma u loncima.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 00:43
Biljka izgleda jadno, očigledno je promrzla. Mema drugog rješenja nego grančice sjeckati od ovih osušenih  crnih dijelova prema dole. Sjeći sve do zdravog dijela koji ima sok. Zatim, odsječena mjesta premaži kalemarskim voskom ( kambisanom ). Zalij ga gnojivom za agrume s naglašenim sadržajem dušika ( N ). Sretno!!
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 12:20
evo kako moja mandarina izgleda


ovdje se vidi kako joj se vrhovi suše, prvo pocrni vrh a zatim to krene prema donjem dijelu ja taj crni dio odsiječem i nakon nekog vremena ponovo počinje to isto


a ovdje se vidi mala liska koja je opala, tako mnoge liske tek što se počnu razvijati samo opadnu


već sam na ovakav načim izgubio jedan limun i kumkvat pa ne bih želio da se to desi i sa mandarinom ;(
Na vrh
Citrusar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrusar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 08:59
SmileHvala Terezija,
stvarno dobro napreduje, bujna je ima vec cvijetove.
 
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 23:45
Veliki pozdrav za sve, ja sam novi na forumu. Imao bi nekoliko pitanja prošle godine sam kupio mandarinu fino razgranata sa dosta listova nije cvjetala niti je imala plodova. Preko zime sam je držao u prostoriji gdje nije bilo mnogo svjetla jedan manji prozor a temperatura se kretala oko 3 stepena C u toku zime svi listovi su opali. Sada kada je došlo proljeće madarina je procvjetala i trenutno na stablu imaju 2 ploda i vrlo malo mladih lisaka jer sve mlade lisčice koje počnu da rastu nakon kratkog vremena opadnu a da se ni ne razviju. Preko zime sam je vrlo malo zalivao. Još nešto vrhovi grana se osuše, ja te suhe vrhove osiječem a zatim se opet počne sušiti dio ispod. Šta bih trebao raditi? Inače vršim prehranu sa gnojivom za agrume svakih 10 dana od aprila do oktobra.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 00:08
Saigon je jedan klon ili kultivar vrste mandarine unshiu. Nabavljen je sedamdesetih godina prošlog stoljeće iz Francuske ( sa Korzike ) i zasađen u nasad bezvirusnih agruma u PIK "Neretva" Opuzen.
Usput rečeno, sada tamo raste korov i nasadi su propali.
Saigon ima bujno stablo, plodovi su srednje krupni, poželjnog, spljoštenog oblika te ujednačene krupnoće. Sazrijeva koncem listopada. Citrusar, nisi pogriješio.
Na vrh
Citrusar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrusar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 13:12
Smile
Pronasao sam u vrtlariji u Sibeniku SAIGON i posadio u vrt.
Da li imate iskustva s tom sortom ?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 16:36


Cvetaju i moje mandarine.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 22:54
Koliko ja znam, općenito mandarine Unshiu, pogotovo ako su cijepljene na podlogu Poncirus trifoliatu, jednako dobro odoljevaju niskim temperaturama.
   Prema tome,primjerice, sorta Kowano Wase ( rana ) jednako dobro podnosi niske temperature kao i kasna sorta Owari a tako i ostale sorte iz grupe Unshiu.
Na vrh
Citrusar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrusar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 19:51
Terezija,hvala,
imam vrt u Tribunju kod Vodica. Za Awari sam cuo da najbolje podnosi niske temperature. Nije mi vazno kada rodi.Vaznije mi je da bolje podnese zimu. Koja je jos sorta pogodna za te uslove ( u Tribunju hoce biti dosta hladno)?
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 00:34
Vjerujem da se sorta Owari može nabaviti tamo gdje se prodavaju i ostali agrumi. Ne znam gdje živiš. Ja sam u južnoj Dalmaciji i agrume mogu nabaviti u četiri registrirana rasadnika. Ako ne nađeš unshiu Owari koja se bere u studenom i prosincu, možeš odabrati njoj slične po vremenu sazrijevanja kao što su: unshiu Saigon, unsh.Kuno ili unsh, Seto.
Na vrh
Citrusar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrusar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 18:00
Confused Da li netko zna gdje se moze kupiti mandarina UNSHIU OWARI ?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 16:47
jagoda...hvala
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 00:55
MOON lijepo si se obnovila.
TEREZIJA javi se kad bude trebalo i javi kakve plemke moraju biti.   
sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 21:47
Kupila sam sadnicu mandarine Chahara i posadila u cvijetnjak
 
 
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 23:57
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Hvala ti Terezija, nadam se da je moja Owari, dok ova rana ko zna od ove tri koje si navela. Kad već pišem moram ti se pohvaliti da moj CITRUS MEDICA lijepo napreduje i ima jedan veliki plod koji je počeo žutiti i jedan još mali.Biljka je dosta narasla pa javi kad treba uzeti reznicu za cjepljenje da ti mogu poslati.

    Zahvaljujem ti se Jagoda. Plemka od tvog četruna ( Citrus medica ) će mi trebati na proljeće, početkom travnja. Još ćemo se dogovoriti.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 12:26
svako jutro u piđami u vrt na doručak ...sa ničim je nisan ni gnjojila ni prehranjivala

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.