Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - mikicin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


mikicin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 13:58
Baš ste vrijedniClap i ne žali za vremenom, vidiš na mom terenu je snijeg pa uvijek jurimo i nikad završen posao.  Bar imate više mjeseci na raspolaganju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 16:34
Lijepo smo mm i ja jučer idanas podigli nove kolce za kupine,obrezali ih,povezali i vrag mi nije dao mira pa sam u mali vrtić posijala peršin i rigicu a onda su došli zvončari i maškare pa će me ostatak posla čekati sutra.A bacit ću i koju fotkicu.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 09:27
Jučer sam malo odgrnula moje sijeno,pa nisam sigurna kako to izgleda,crna zemlja koja je vlažna,ništa pretjerano mekano.Na nekim djelovima je super jer je takvo  tlo i bilo,no vidjet ćemo.Čini se dam sa malo skeptična,no to je zbog ovog vremena jer sam već nestrpljiva i rado bih pikala sadnice i sijala a vrijeme mi ne da.smile43
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 08:29
Dobro gnojnice imam još od prošle godine pa mogu politi.Još nisam išla gledati što je ispod.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 19:46
Ma nemam Lora ni ja, jedva imam za ugrijat kuću.
Kupila sam drveni ugalj za gril, pa ću probati napraviti uzdignutu gredicu i na dno ubaciti taj ugalj pa ćemo vidjeti.

Ali meni se ona ideja čini odličnom, i u ostalom štiti tlo tisućama godina se ne ispere i vidi se razlika u tlu koje nije tretirano tako. Uz malo truda velika koristSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 18:23
Vrlo korisno, i rado bi pokušala, ali nažalost nemam drva koje bi ložila

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 17:04
Još da stavite ugljen ispod zemlje i da vam kiša ne ispre hranjivo, di bi vam bio krajWink

Od onog granja si mogla napraviti ugalj.
Evo ženska objašnjava kako pravu ugalj, pusti drvo da gori i zalije ga kad je u fazi uglja vodom. To ubacuje u vrt i kažu da im je zahvaljujuć tome vrt bogat đubrivima. Stavila sam u biodinamičko vrtlarenje tekst, ali evo video.


http://www.youtube.com/watch?v=nQyRAHc7uhw&feature=player_embedded

Oprostite što sam dosadna s tim,ali možda netko pokuša nakon 100 ponavljanja.smiley6828.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 16:45
Stavila sam i ja otprilike toliko debeli sloj. Palo je malo, ali ne toliko koliko sam očekivala. Ali me razveselio pogled ispod gornjeg sloja.
Sad bi trebalo zaliti gnojnicom od koprive da se pospješi razgradnja.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 08:29
Koliko si debelo stavljala pokrov?Ja sam stavljala i 30 cm.,no sada je to malo tanje.
Imaš pravo kada kažeš da bi možda bilo bolje stavljati presadnice,tako mi preostaje samo sijanje mrkve,peršina,rotkvica.Ostalo ću sijati u mali vrtić pa presaditi,a to je salata,radić,riga,blitva.tikvice,krastavci,pumidori i ostalo šta mi padne na pamet.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 06:02
Mikice, i kod mene je takva situacija. Jedino što ja imam jako puno glista i starog komposta ispod stjelje pa se već dosta "prerađuje".
A sijanje neću odgađati. Kad bude trebalo samo ću maknuti sloj stjelje i postepeno ga vraćati.
Ove ću godine ipak više saditi gotove presadnice u vrt.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 21:14
E ja sam danas lijepo posadila albiciju,papirni grm,brdo lukovica,rudbekije....Bilo je još koje kakvih đakonija,no vidjet ćemo kada niknu šta će biti.Draga Korijenko me je lijepo opslužila pa se ja sada mogu hvaliti.smile78 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 09:32
Joj,sada sam bila u vrtu.Prvi dio koji sam zastrla se zbog jučerašnje kiše ipak malo slegnuo ali drugi dio vrta baš i nije.Bojim se da ću morati počekati još bar mjesec dana sa sijanjem i sađenjem.Kod nas ima jedna uzrečica koja kaže "sadi vam maje pa će prit vaje", ili u prijevodu,sadi u svibnju pa će brzo izaći!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 18:07
Mikice, odličnu pripremu za novu sezonu imate!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 17:40

Super Mikice. I ja sam jučer "uživala" u travi do koljena. Dio je zastrto, a dio ćemo postepeno dodavati.

Niču lukovice, a vidim da su ti neke prekrivene lišćem. Nikada kao ove godine nije mi bilo teško grabljati vrt. Želim da mi svaki listić istrune na tlu!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 16:24
Mikice sjeno je kvalitetno, puno ljekovitih biljčicaSmile

Ovu godinu će ti biti malč, a iduću godinu kad krene trunuti je daleko bolje nego bilo kakav stajnjak koji životinje probavom iscrpe.

Naravno treba svaku godinu obnavljati i povrtnjak se pretvara u najkvalitetniju humusnu zemlju.Wink

Bili ste vrijedniClap
Na žalost moram čekati proljeće da svoje sijeno raspem po povrtnjaku.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 14:11
Pa mislim ovo nije u redu.Hoya i Smrco su mi "lijepo smjestile"!smile42
Jučer su mi organizirale dovoz sijena tako da sam veeeeliki dio povrtnjaka  danas lijepo zastrla.No,bilo je baš zabavno jer su susjedi bili jako znatiželjni oko te slame a nisu htjeli ništa pitati tako su me samo pohodili dok sam ja to pobacivala.Ma baš sam bila vesela jer evo "obrazujem" se čitajući knjige o tom zastiranju i nadam se da će ipak sve to biti uspješno.Slijedeće što želim pokriti su kupine ali ih prvo trebam porezati,vezati,postaviti nove kolce uz njih pa tek onda dolazi slama.Evo malo "dokaza" o mojim aktivnostima.
 
Ovo je dio vrta uz kuću koji je ono bio pun cigala,a sada ima i cvijeće tu pa ovo što nije pokriveno znači da su tu trajnice,krizanteme koje čema da krenu pa ću onda pokriri oko njih.
 ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
ovo je povrtnjak
ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
kreću i moji "ćuki"
ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
a ovo trebaju biti "domaći" tulipani
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
a ovo "stranjski" tj. holandski tulipani iz Amsterdama
ImageShack,%20share%20photos,%20pictures,%20free%20image%20hosting,%20free%20video%20hosting,%20image%20hosting,%20video%20hosting,%20photo%20image%20hosting%20site,%20video%20hosting%20site
 
Sada lijepo pijuckam čašicu "crnjaka",a kada to ispijem krećem u nove "radne pobjede",tj. kuhanje za sutra.
 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 09:50
Naravno da treba slušati "iskusnije",evo ja sam živi primjer da se to isplati!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 21:28
Vidiš da treba slušati starije!WinkLOL
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 20:40
Ma ja imam četiri artičoke i to su rasađene.Dok su bile dvije bile su visoke preko 2 metra.Naravno da ovdje uspijevaju,a dobreeeee!!!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 18:39
Mikice, nešto slično tj. sama veći "krez" smo imali mi u nedjelju. Ja ti to obožavam jer tako osjetim prve proljetne mirise, to mi je baš super, kao neko buđenje iz zimskog sna Wink.
E da, i nebiš vjerovala ali i kod mene su izgorila stara kuhinjska vrata samo puno drvo a ne ko tvoja pola staklena,ko da smo se dogovorile LOL.
Artičoka??? ča to kod nas uspijeva??
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.