Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 272>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 10:15
Drži se Hoya. Uvijek je tako kad se krene s grubim radovima, čovjeka uhvati panika i misliš nikad kraja. Vidjet ćeš kad se na proljeće razmašeš tvoj vrt će biti još ljepši nego prije. smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 10:58

Prizor baš i nije lijep sada...vidjet ćeš za par dana kada se sve sredi, vratiti će se u normalu...

A tek na proljeće kako će biti lijepo smile71...
Mi ne sumljamo u tebe uopće!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 22:56
Draga moja došla sam vidjeti kako napreduju radovi....Kada su takvi radovi u pitanju čovjeku je muka i kada ih planira, a tek kada oni dođu neplanirano Cry, ali znajući tebe izvući češ maksimum i iz ove situacije i tvoje dvorište će slijedeće godine biti još ljepše i još rascvjetanije.
Mi smo kuću gradili sami, vodove uvodili sami, ali zbog slijeganja terena ( poslije jednom potresa) pukla nam cijev ispod temelja- glavni vod od brojila do kupaonice. To je tek bio problem jer je trebalo otkopati tako da se može zavući ispod temelja i popraviti kvar, a da ne odvališ dio temelja i kuće.....
Ovo sa pijeskom sam te pitala jer su mi to pričali građevinci i komunalci koji se time bave..... danas su sve cijevi plastične, ali treba se pridržavati uputa kod zakapanja, jer je dovoljan jedan oštriji kamen i opet probije, zato ispod ide šljunak, pa sitni pijesak, iznad opet pijesak. Sada sam se sjetila, prije 40, a možda i više godina, dok još nije plasika bila sve prisutna, kod polaganja vodova, kod nas su oko njih radili "tunel" od cigle - ono 4 cigle oko voda.
Moje misli su uz tebe i šaljem ti smile79.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 10:10
Radovi su sinoć oko 11,30 u glavnini završeni.
Slijedi zatrpavanje. Rovokopač je prekinuo telefonsku liniju - još i to.
 
Sad sam se malo opustila i sad ste me lana, željkice i kat.rea ganule do suza ... Sad su proradile emocije ...
 
Namučili smo se, ali ovo je našoj djeci za slijedeća desetljeća, a vaše sadnice čekaju da ih vratim na mjesto!
 
Jedva čekam da dođem kući, zamuljam ruke u zemlju i počenem vraćati vaše sadnice!
 
Sinoć kasno bio mi je opet Djed Mraz: Lorinu hostu našla sam pred vratima!
 
Svimasmile79
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 14:43
Trebala sam te kidnapirati sinoć na kavu
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 15:01
Kad sve završi bit če
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 15:58
Ovo je nepravda!!! Kalimero i ja te sasvim podržavamo!! Ali, Hoya - što se mora, mora se. Raduje me što nisi klonula i, zapravo se sasvim junački držiš (kao naša Katruža nakon nevremena u Međimurju ljetos). Bit će to sve na proljeće ponovno užitak stvarati i promatrati...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 20:05
Ljudi, gotovo jeeeee!
 
Još samo dio nije vraćen u prvobitno stanje!
Jako sam prehlađena. Znoj i hladnoća ... I u svoj strci - osjetljivo cvijeće je na toplom. Sad idem scaevolu spremiti - malo je "dobila po nosu", a bilo je samo 7°C. Vidim da je dosta osjetljiva.
 
Štefice i Anaida smile79.  Smrcko - ma evo i tebi smile79
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 20:10
Hvala Bogu, baš mi je drago, da si konačno sve riješila, ma sve će biti u redu, samo da su ti se makli iz vrta.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 20:13
Čuvaj ti sebe, zdravlje je najbitnije. Pij topao čaj i žlicu maslinova ulja na tašte, češnjaka ako je domaći u medu. I molim te ako jedeš češnjak, nemoj me ljubitismiley3919.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 20:58
Lora smile79
Čaj sam popila, na žlicu maslinovog ulja bi se izrig..., češnjak, dobro, neću ga jesti, ali ću zato kapulu, ona miriši, hi, hi, hi ... Smrcko, sad bi mi trebao onaj smajlić koji vuče glavu i ljubi te, ali ti znaš da sam lijena tražiti.
 
Raspisala sam se jer sam bez glasa, ne mogu govoriti ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 21:32
Može ovaj smiley2230.gif.  Jadna ja


I nemoj bajsati dok ne ozdravišsmiley1724.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 22:48
Veseli me što je sve završeno Hoya, draga. Vjerujem da si i ti neizmjerno sretna.Navratila sam da vidim kaj ima novoga, a ti bolesna. sad još izdrži i preboli to. Znaš onu frazu, koja se često koristi u zadnje vrijeme:
kaj te ne ubije, to te ojača.
Daj ti Bog zdravlja, a Majka Božja Bistrička penez/novaca/ , da možeš zatvoriti financijsku konstrukciju i završiti s tom ružnom epizodom.
A, onda očekujem da cijelu situaciju na terenu uslikaš pod hitno.
Najljepše željesmile79
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 07:20
Drago mi je da su radovi  završeni...
Sada se samo izlječi, i biti ćeš kao nova Smile!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 12:16
Šapćem cijeli dan. Moji u firmi kažu - blaženi mir!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 17:14
Hoya, vjerujem da bi i mojima bila drago da promuknem.

Da li već crtaš gdje ćeš šta posaditi ili si i to već obavila?
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 17:43
Hoya prvo ozdravi pa onda kreni!Glavno da su svi teški radovi gotovi, ovo sad može biti i pomalo zabava.  (priznaj  da si pomislila nek' se ja tako zabavljam, ti nebi!WinkLOL)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 21:06
Nisam sasvim ozdravila, ali sam nemirna.
Sve bi htjela u jedan dan riješiti, ali - ne ide!
 
Krenulo je spremanje najosjetljivijih.
Kat.reina irezina je cijela izvađena iz zemlje, a ovaj pelcerić je na ožiljavanju za baku. Trišina (Lora i Triša znaju ime) pustila je nekoliko mladih izdanaka. Bilo me strah da je ne izgubim. Bromelijina srdašca - nisam znala koliko su osjetljivi - neka su ona na sigurnom!
I moji calocephalusi ne podnose temperaturu ispod 5°C - već su nekoliko dana u kući:
 
Pelceri svih bromelijinih, Lorinih i mojih koprivica, smrckove aptenie i Lorine agave - neka se griju! Žute i bijele margaretice izvađene iz zemlje. Ove godine nisu cvale - valjda će dogodine! 
U ovoj zelenoj vazi ima svega - a ja ničemu ne znam ime. Važno da ih volim!
Smrckova - spremljena!
I moja tri pelcera žute lantane - tek su krenuli i već je zahladilo!
SilveK i shasha poslale su mi dosta sjemenja. Trajnice sam sijala i dio njih je niknulo. Ne znam da li ih mogu staviti u zemlju ili da čekaju proljeće u konobi.
U zadnjem redu u sredini su moja 3 mala plumbaga. 
I moje lantane. Žuta,
Crvena:
narančasta trenutno nema cvijeta kao i ova roza-lila koju mi je korijenko poklonila. Japanske mirte isto su u kući.
 
Dio je na sigurnom, sutra nastavljamo.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 21:18
Hoya, koprive super, jedna lijepša od drugeClapmoram na proljeće doći da maznem još kojuWink

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 21:23
Dođi Lora mazni koliko god hoćeš. I tvoju hostu sam spremila u kuću.
Da li i onoj tvojoj nestanu listovi po zimi? Tako su čvrsti, jaki da mi izgleda kao da traju cijelu zimu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.