Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9596979899 136>
Korisnik
Poruka
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 19:59
Prekrasni su!
A i fotić je jako dobar kad imaš tako jasne slike.

I ja slikam promjene svojeg, ali nisam uspjela dobiti takvu kvalitetu fotki.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 20:36
Već su vam procvjetali - divni su Clap
 
Moji polako rastu, pupove imaju, nadam se da se neće smrznuti noćas i sutra jer najavljuju niske temperature i buru. Poslikala sam ih danas i evo ih:
 
 
 
 
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 12:04
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

ovaj moj kad je kreno stavrno je u kratkom vremenu izrasto,al samo jedna grana,mozda sto sam ga premjestila,stavila sam ga na mjesto gdje ima sunca tek kasno poslijepodne..al ,mislila sam,dok ne poraste prkos kojeg sam posijala da mu stiti noge od sunca nek ne bude na suncu..ocito sam pogrijesila 


Ma bit će tvoj clematis OK. Nije mu se razvila korjenova bala pa je zato potjerao samo jednu granu. U jesen ga oreži do kraja, zagrni malo zemlje i slijedeće proljeće će biti duplo gušći.
Neka se sve zeleni
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 19:08
neznam da li i kod vas,ali kod mene su zaustavili rast od ove zime.do sada su svaki dan na očigled rasli,a sada ništa
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 20:49
Gricka smile227 
Prelijep poklon od zeke Wink!!!!
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
baja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 08:41
juče smo, supruga i ja posadili dva kardinala. trebali bi da budu jarko crveni cvjetovi.
prošle godine je bio jedan, dobro se držao i onda se samo naglo sasušio. vjerovatno glista ili krtica, a može biti i da mu nije odgovarao položaj (sunce veći dio dana)
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 15:46
Baja tvoj je prošlogodišnji klematis vjerojatno živ, sačekaj malo možda ti potjeraju novi izdanci iz zemlje. To naglo sušenje je uobičajena pojava kod mladih klematisa, ali to ne znači da je cijeli stradao. Osušeni dio orežeš i čekaš šta će biti dalje... obično bude ok!
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 18:19
Evo, za sretan Uskrs svim klematisoljupcima


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 19:16
jako je doba
r%3cimg src="http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot139.gif">
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:16
Gricka, koji je ovo! predivan je!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:29
early sensation Antonija, I skupina
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 19:10
Pitanjce;cime hranite clematise i koliko?
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 22:41
S dva slova knjiga mojih štrkljavih pala na jedno pregrizao mi pas mladicu. Ostavila sam korijenje u tegli u nadi da će možda niknut koja nova grančica
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 22:58
Ja uživam gledati kako brzo i zdravo rastu moji klematisi. Ovaj bordo (mislim da se zove Varšavska Nika ili tako nekako)već ima pupove.

Nisam na vrijeme poslušala Dijanu i postavila potporanj. Učinila sam to danas, ali kako nisam imala iskustva postupila sam nepažljivo i kod Pillu slomila vrh jedne grančice, a ima ih samo dvije. Vjerujem da će iz lisnih pazuha iznići nove grančice i da će nastaviti rasti. Ma, cijeli dan me muči ova moja nepažnja, žao mi jer sam ga povrijedila. Sutra ću ih malo prihraniti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 23:24
S čim ih prihranjuješ?
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 23:27
Talijanski tekstić o clematisima :)

http://giardinaggioweb.net/posts/7345-potatura-rampicanti-le-clematidi
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 23:35
Nabavila sam tekuće gnojivo za cvijetnice, nemam ga pored sebe pa ne znam ni ime ni sastav. Uglavnom dodavala sam ga prethodnih godina pelargonijama i bile su krasne. Na boci piše da je namjenjeno za vrtne i sobne cvjetnice. Dakle, ništa specijalno ni provjereno.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 10:56



Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 11:40
Danas su se cvjetići mog clematisa (montana rubens) počeli otvarati!!!

smile64

Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 12:25
Gricka ovo je san !. Bravo za otvaranje prvih cvijetića ja svoje neću dočekat . Pojeo mi pas stapku i sad sam ostavila korjenje u tegli u nadi da možda nikne koja mladica .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9596979899 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,343 sekundi.